Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztiroham kérdés SOS! 2,5...

Hisztiroham kérdés SOS! 2,5 éves semmivel sem csillapítható -ha elkapja az 5 perc- zuhany, szép szó, szobába menetel. Ki hogy kezeli?

Figyelt kérdés
Ilyenkor van hogy rúg, pofoz, már a popsijára is kapott egy kicsit, mert semmi nem használt, mert ezek nekem már túlmennek azon a bizonyos határon...De csak üvölt, és a földön sikít! ha a közelébe megyek már ütne, kezelhetetlen! Ki, hogy oldaná ezt meg? Nem vagyok verés párti, már a popsicsapástól is én érzem magam rosszul, de nem szeretném ha ő diktálna, és cirkusszal mindent elérne! Ez hova vezet? legközelebb ha nem tudom lekezelni belém rúg?
2014. szept. 21. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen gyerekek. A popsira csapásra hogyan reagált? Állítólag vannak, akik úgy meglepődnek, rajta hogy abbahagyják az őrjöngést, de az én fiam csak még jobban behergelte magát rajta. Nálunk a langyos vizes zuhany jött be nála, bár az sem mindig.

Most a lányom van ebben a korszakában, de tudom, hogy őt most a bölcsikezdés viseli meg, ezért igyekszem türelemmel kezelni. Ez nem azt jelenti, hogy eléri hisztivel, amit akar, hanem hogy nem teszek rá még én is egy lapáttal.

Nálatok nem történt ilyesmi? Tesó születése, bölcsi kezdése vagy bármi? Nem mintha ezek nélkül ne lehetne egy kisgyerek extra hisztis, de ilyenkor azért megértőbb az ember, szerintem.

2014. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem, a bölcsibe már beszokott, elmondása szerint szereti, várja is, naponta elmondja, hogy boldog! Sokat van vele foglalkozva, de egyke! Így gondolom azért jobban van ugrálva körülötte! Semmi nem zökkenti ki, a zuhany alatt még jobban őrjöngött, a popsicsapásnál üvöltötte, hogy menjek ki, és rámvágta az ajtót! Minden baj, ha az ég kék, a fű zöld, ha a póló nem piros, hanem kék, a legapróbb szitukra is elkezdheti a cirkuszt, és ki tudja mikor hagyja abba, ma alvás előtt kb 40 percig üvöltött a semmiért...Egyszerűen nem tudom hogyan kezeljem, mikor teszek jót, vagy rosszat, eddig semmi nem vált be...
2014. szept. 21. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meglepő, de az enyém akkor hagyja abba ha magamhoz ölelem. Kell egy kis idő mire megnyugszik, addig hadakozik ellene, de kis idő után használ.
2014. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Zuhany semmiképp! Drasztikus és hatástalan dolog. Inkább következetesség, türelem, figyelmen kívül hagyás, szép szó, figyelemelterelés, mikor melyik válik be.
2014. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy nagyon határozottan rendre utasítottam, higy ugy nem viselkedünk. Sem a figyelmen kívül hagyás, sem a bünti nem jott be. Ölelni akkor szoktam, miután abbahagyta. Csapkodast soha nem engedte egy picit sem. Maga a hang, a határozott hangszín nagyon fontos, hogy erezze a határokat. Voltak olyan hisztik, amit valami belső kétségbeesés motivált, annal csinaltam a dolgom, pl atoltoztettem akkor is, amikor nem engedte, de közben igyekeztem elterelni a figyelmet
2014. szept. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Ranscburg tanár úr könyvein, és youtube videóin nevelkedtem. A dackorszakban nálam a figyelem megvonás is be-be vált. A magamhoz ölelés is néha.

Pedig voltak olyan őrjöngéses hisztik is, mintha az Ördögűző című film főpróbáján lennék. Felnőtt szemmel teljesen banális dolgok miatt...

A dolog lényege, hogy a gyerek a maga kis fejletlen idegrendszerével még nem bírja korrektül lekezelni az adott problémát, ami a hisztit kiváltja. A hisztizés közben ő sem érzi jól magát.

A lényeg az, hogy túláradó érzelmeit ne értékeljük úgy, mintha ellenünk irányulna, és főleg mi felnőttek ne veszítsük el a fejünket és ne kezdjünk el mi is hisztériázni. Engedni semmiképpen nem szabad.

Ha lehiggadt, összebújva meg kell beszélni a dolgot, és közös megoldást találni, hogy legközelebb hogy lesz, ha hasonló helyzet alakul ki...

2014. szept. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Szerintem nálunk pont nem az egykeség, hanem a kistesó+ovi miatt ilyen a helyzet. Nagyon nehezen kezeljük, mert egyenlőre egyre rosszabb minden nap. Az idegeink, a házasságunk kivan, és szerintem még csak belefelé megyünk. Egyenlőre nem tudom, hogy hogyan tovább.
2014. dec. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!