Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Altalanos, dackorszakkal jar,...

Altalanos, dackorszakkal jar, hogy mindenre nemet mond, es 2 perc mulva igen, es uvolt erte?

Figyelt kérdés
Pl. Nem akar este puszit adni. Vagy ne olvassak meset. Leerek az emeletrol, es sirva ker, hogy menjek vissza. Vagy megkerdem, ker-e inni, es nem. Biztos? Igen, nem kerek. Elteszem a poharat, es sir veszettul, hogy ker inni. Mit kezdjek ezekkel?
2014. febr. 8. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Ki a főnök? Ezt tisztázd. Megkérdezed többször, ha nem a válasz, akkor nem. Nincs 2 perc múlva igen, így nő a fejedre. Ha hisztivel eléri amit akar akkor mindig el fogja.
2014. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Mennyi idős?

A fiam 21 hónapos és a kajánál csinálja ezt.

Kérsz még? Nem. Kivihetem. Igen. Viszem ki, erre nyíg, hogy kérszmég. Nem viszem vissza és megmondom neki, hogy a nem az nem és ilyet nem csinálunk.

2014. febr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ilyet a lányom is szokott csinálni.
2014. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tipikus dackorszakos tünetek. Nekem a középső lányom lépett ebbe a szép korszakba, és meg kell mondjam sokkal problémásabb, mint a nővére volt, pedig ugyan azok a nevelési elveink.

[link]

Nekem ez a cikk segített kicsit jobban megérteni, mi zajlik bennük, és mi az a pont, ahol nem érdemes keménykedni.

2014. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom ugyanezt csinálja, mostanában nem annyira, de ha nyűgösebb napja van még előfordul. Ilyenkor azzal nyugtatom magam, hogy előbb-utóbb elmúlik ez az időszak is. Nem hagyok rá mindent, de a hisztivel én se tudok sokszor mit kezdeni, próbálom megnyugtatni és mondom neki, hogy mondja el nyugodtan, hogy értsem.
2014. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3 éves egyébként.

Hát a nagyon kemény dackorszakon már túl vagyunk szerintem, többnyire szófogadó, de a dacolása az nagyon nehéz időszak volt. Azóta ennyi maradt meg. Valóban azt kéne, hogy nem engedni neki, de nem tudom, ki az, akinek hatalmas könnyekkel sírva mondaná a gyermeke, hogy mégis akar puszit adni, és szeretne még egyszer megölelni, ne menne vissza. ;)

2014. febr. 11. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!