Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki milyen egészséges, tápláló...

Ki milyen egészséges, tápláló és nem utolsósorban gyorsan elkészíthető ételeket főz a mindennapokban, amiből nem mellesleg gyermeketek is eszik?

Figyelt kérdés
Gyakran megkapom, hogy a gyorsan összedobható ételeknek nem feltétlenül kell egészségtelenek, tápértékükben, vitaminokban szegényeknek lennie.Jó,jó, van nekem is pár ötletem, gondolom a főzelékek, zöldséges levesek egészségesek, de szeretnék ötleteket kapni, ti miket tudtok főzni mindennapokra, hogy változatos is legyen? Kisgyerek mellett nem tudok órákat állni a konyhában csodaköltemények elkészítésére, szóval ez is fontos szempont lenne. Na és ne ilyen csupa bio- vagy hasonló ételeket írjatok légyszi, nem diétázni akarunk. :)
2014. szept. 26. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

reggelire kásákat, zab, kukoricadara, köles, kuszkusz, pirított búzadara, kókuszreszelékkel, mákkal, dióval, mandulaliszttel, darált lenmaggal, minimális cukorral, házi befőttel.

vacsorára is jó


tócsi szerű lepényke, fasirt bármilyen főzelékből, párolt zöldségből, maradék rizsből, krumplipüréből, jobban megeszi, amit kézbe lehet fogni, sűríteni lehet pld zsemlemorzsával, magliszttel

2014. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

gyros tál... csirkét felszeleteled, befűszerezed, gyorsan kisütöd (kb. 10 perc wokban), mellé görög saláta. én tócsnit szoktam még sütni mellé, az nem pont egészséges, de finom :D fokhagymás tejfölt hozzá... nyami :D


na meg nyáron egyébként is sokszor van sali köretnek, én csak felszeletelem ami van és sima kefirrel öntöm le, kis reszelt sajttal szórom meg :) mellé bármilyen nem nagyon szaftos-tocsogós husi jó :)

rakott dolgokat is gyorsan össze lehet rakni, bár ez már inkább rutin szerintem, az első rakott kel nekem is 2 óra volt, most már 20 percen belül a sütőben...

de a rakott tök is egyszerű, egészséges.

rizottók, nagyon sok fajta van...


köretnek gyümölcsös dolgok, sima gyümisali is nagyon finom :)

és persze a hal... majonézes krumplisalival :P

2014. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. amit az első írt, tócsni szerű zöldséges "fasírt", annak falafel a neve :) tényleg bármilyen reszelt zöldségből lehet csinálni, csak a sütőben kell megsütni pici olajjal megkenve :)
2014. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Én hétfőn főztem egy nagy lábos paradicsomos káposztát, tegnapig azt ettük. Ma főztem tarthonyás hust, holnap tejfölös krumplifőzelék lesz virslivel, vasárnap pedig sült husi rántott husi husleeves és krumplipüré. Jövő heti tervekben van borsóleves, rakott karfiol, túróstészta, vajbab főzelék fasirtal.
2014. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
a 4-es milyen kérdésre akart válaszolni?:D
2014. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Mi a gondod a válaszommal?
2014. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ne bántsátok kedves 4-es válaszolót, nem írt semmi rosszat. Igazából az ilyen típusú ételeken nőttem fel én is, szóval az egészséges ételek kategóriára nekem sem a bogyók- magvak- kásák ugranak be elsőként. Sőt. Még új nekem is az effajta ízvilág, pl. az első válaszoló ötletei közül alig tudnék valamit felhasználni, pedig létező és jól hangzó dolgokat írt. :)
2014. szept. 30. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:
6: véletlenül nem egy olyan kérdésre akartál válaszolni, ahol nem kifejezetten tápláló vagy egészséges, de nagyon magyaros ételekre kérdez rá a kérdező?
2014. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!