Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan veszitek rá 5 év...

Ti hogyan veszitek rá 5 év körüli gyermeketeket, hogy egészséges ételeket egyen?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 5 éves kislánya. Komoly gond nála az evés, mivel szinte csak egészségtelen ételeket hajlandó megenni, pl. mekis hamburger, kolbász, chips, kekszek. Reggelire vagy vacsorára a parizeres szendviccsel és a tükörtojással nincs gond, de ennyi. Ebédre semmiféle levest, főzeléket, husit nem hajlandó megenni, max. egy-két falatot, de utána simán bevág több kekszet is, tehát nem azért nem eszik, mert nem éhes. Persze egy-két alkalom után nem kapott ebéd után ilyesmit, pláne ha nem evett, de ez sem segített. Akiknél volt/van hasonló probléma, milyen praktikákat vetettetek be?

2013. okt. 11. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs praktika, mivel mi sem eszünk ilyesmiket, a gyerek sem kap. A probléma akkor van, amikor a környezet rossz példát mutat, de a gyereknek papolnak az egészséges életmódról. Már közel 6-7 éve nem ettem sem hamburgert, sem kekszeket, sem chipset, sorolhatnám. Haza meg pláne nem hozok ilyesmit. Akkor mégis hol enne, ráadásul 5 évesen? A titok nem abban van, hogy a gyereket hogy vegyük rá, hogy egészségesen éljen és étkezzen, hanem azon, hogy mi magunk tegyük meg a lépést és akkor az asztalra sem kerül más, mint amit érdemes megenni. Változtatni pedig soha sem késő!
2013. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sztem azzal nincs gond, ha egyszer-egyszer az ember vesz itthonra mondjuk vaníliás karikát, vagy kirándulás alkalmával beugrik a mekibe. Ne azt gondold, h mi itthon folyton ilyesmivel tömjük magunkat, rendes, egészséges ételeket eszünk, együtt leülünk az asztalhoz, de a kislány mégsem eszik, mi hiába esszük meg előtte a levest meg a főzeléket. Amióta én is észrevettem, h csak ilyeneket eszik, azóta én se veszek itthonra, de néha azért az ember megkíván egy kis édességet, és akkor arra rögtön lecsapna, ha hagynám, h mindet megegye. Meg ha az anyja küld vele rágcsálni valót, akkor azt megeszi, arra nem tudom azt mondani, h nincs. De z apja amikor pl. gyümölcsöt vagy joghurtot eszik, próbálja a kislányt is rávenni, h kóstolja meg, de ez csak ritkán sikerül. Akkor eszik pár falatot, de köv. alkalommal újra könyörögni kell neki.
2013. okt. 11. 12:54
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

amikor ott van ne egyél édességet és nasit

szerintem ezt meg tudod állni


amit az anyja hozz az kuka


nincs olyan h mást eszik mást akar

az van amit elé raksz

max éhes marad - majd később eszik legfeljebb

keksz nasi nincs ebéd után


"sajnálom nincs se keksz se nasi elfogyott (és rakd is el, előtte mielőtt megérkezik hogy ne lássa) azt tudsz enni ami az asztalon van ebédként"

2013. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha kidobnám a kukába, amit az anyja küld, abból tuti balhé lenne. Én meg tudom állni, h ne egyek ilyesmit előtte, főleg h nem rég született meg a saját gyermekem, akinek szeretnék jó példát mutatni. Csak azt se akarom mondani, h egyáltalán nincs itthon sose ilyesmi, mert ez nem igaz, mert néha igenis megkívánjuk mi is az ilyesmit, és olyankor azt tudná magába tömni. De ha nincs itthon nasi, akkor sem eszi meg a rendes ételt. Turkál a hűtőben, mert hát éhes, de nasit nem talál benne.
2013. okt. 11. 13:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy én is a szigor híve lennék, h vagy azt eszik, ami van, vagy akkor ne egyen. Így egyszer, amikor rám maradt egyedül, akkor megette a levest és a másodikat is, csak éppen több mint 1 órába telt. De ezt gyakrabban nem lehet eljátszani, mert általában elkezd sírni, és akkor az apja megenyhül. Ha meg azt mondom, h v eszik, ami van, vagy nem eszik, és olyankor tényleg nem is eszik, akkor meg az anyjától kapjuk a letolást, h mi az, h nem evett semmit a gyerek. Meg már írtam ki hasonló kérdést, akkor meg azt írták, h ez a szigorúság egyébként sem jön be. Gondoltam, hátha más tanácsokat is tudnának adni, akik ebben tapasztaltabbak.
2013. okt. 11. 13:22
 6/10 anonim ***** válasza:

3 dolog


1 apával leülni és ezt alaposan átbeszélni

szal ö se engedjen a zsarolásnak - mert a gyerek kifogja használni !!!! ellenetek


2 amit anya küld nasit az valahogy menjen tönkre: ömöljön ki, szakadjon ki a zacsi, lépjél rá véletlen, stb.... és hát így nem lehet megenni


3 ne mond neki h ha nem eszik akkor nincs más, sokkal jobb ha ö jön rá h nincs más amit ehetne....

ha megeszi, de 1 óra alatt akkor annyi idő alatt....

egyszerűen tálalj ki, eszik amennyit akar, majd mond neki h ha megéhezett akkor az asztalon van befejezheti


szabály: 5 évesen semmi keresnivalója a hűtőben !!!!


és tedd el a nasit....

legyen egy doboz amibe akkor mindent beleteszel mikor jön és fel a szekrényre magasra


nyáron 2 hétig volt egy gyerek nálam aki ilyen volt 4 nap múlva belátta h bizony nálunk nincs csoki sem nasi csak azt tudja enni amit eléjük rakok

- mondjuk a gyerekeim jó étvágya is rásegített :-)

minden esetre 2 hét múlva ö is ugyan úgy evett mint ahogy a sajátjaim :-)

2013. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Apával is próbáltam beszélni, de sajnos nálunk ő az engedékeny, és mivel az ő gyereke, nem akarok túl erőszakos lenni, de akkor majd még próbálkozom. Arra viszont sajnos nincs mindig lehetőség, h 1 órán keresztül szenvedjen annyi kajával, amennyit a 7 hónapos babám is megeszik. Bár gondolom, nem kéne sokszor eljátszani. Na akkor majd ha legközelebb jön, előre egyeztetek apával erről. Azért ha másnak van egyéb tanácsa, azt is szívesen veszem.
2013. okt. 11. 13:40
 8/10 anonim válasza:
Esetleg megpróbálhatod földobni a tálalást. Nekem ugyan nincs sakát gyerekem de a nővérem munkaidőbeosztása miatt elég sokat foglalkozom a kislányával. Ő is sokáig nem evett meg bizonyos dolgokat de nála a kreativitás bevállt. Pl.: zöldségből arcot készíteni a szendvicsre. Vagy adj neki egészséges rágcsálnivalót Pl.: répacsíkok sajtszósszal.
2013. okt. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Képzeld Zsuzsika ma azt mondták a boltba hogy nincs keksz/csoki elfogyott!!megvették már mások úgyhogy sajnos nemtudok adni neked!

Helyette most eszünk fincsi főzeléket,hogy egészségesek legyünk és ne romoljanak el a fogaink!"


Valahogy mégis gyerekbarátabban van tálalva minthogy:nem ehetsz kekszet és kész!


Próbáld meg ezt,és ne add fel,Apuka meg ne enyhüljön meg mert így tudni fogja hogy egy kis nyafi után mindíg az a véga hogy csak kap nasit!

és hidjétek el ha csak 1.2 kanál fött ételt eszik és durcizik,hogy ő többet nem kér hanem nasit kér és nem adtok attól NEM FOG ÉHEN HALNI!!!Sok ember itt rontja el hogy na jól van adok csak mégis egyél valamit!

Nme fog éhen halni a gyerek hanem ha éhes lesz visszaülhet az asztaljoz és eheti tovább a fött ételt!

2013. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy gondolom, ha az anyukája a kislánynak, akivel él a hétköznapokon ezt az életvitelt vezette be,akkor Te nem fogsz tudni ezen változtatni a hétvégéken. Pláne egy olyan apukával, aki engedékeny és nem igazán működik veled együtt.

Lehet, hogy nem fektetnék bele olyan sok energiát. Bár az is igaz, hogy ott a saját közös gyereketek, aki szintén lesz nagyobb és a nagytesó példáját próbálja majd követni. Szóval nehéz ügy. És szerintem elég reménytelen. De ez csak az én véleményem.

2013. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!