Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már olyan, hogy valaki...

Volt már olyan, hogy valaki kikezelte a tetűt úgy, hogy nem kellett egyessével leszedegetni a serkéket?

Figyelt kérdés

Képtelenség kislányom dús hajából mint kiszedni... Mikor már azt hiszem vége, mindig meglátok egyet és sajnos ki is kel... :(

Júnis óta nem tudunk megszabadulni. Minden hajmosásnál ágyat húztam, elfáradtam, elegem van..



2014. szept. 26. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos ki kell szedni, de legalább szétnyomni, hogy pattanjon.

Segíthet, ha rövidre vágod a haját.

Félve írom, de esetleg még valamelyik családtagban is bujkálhat. Mindenkit meg kell nézni.

2014. szept. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a plüssállatok is gyanúsak, főleg ha alvós, vagy sokat dédelgetett is van köztük.
2014. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Serkefésűt használtok?
2014. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Nekem a középső kislánynak van ilyen haja, de a jó öreg dokinőnk elárulta a trükköt. Macera, de 100000% , hogy tuti.

Veszel 3 doboz Pedexet. Bekened 1 dobozzal, sapka rá, ez benne van a dobozban. Rajta hagyod 6- 8 órát, aztán beállítod a kádba. Ott a tetűfésűvel apró tincsenként átfésülöd. Hajmosás, szárítás. Másnap ugyanez. Majd a tetűfésűre ecetes vattát húzol. Azzal fésüld át. Hidd el, alig marad a hajában. Nekem a lánykámnak ezután 4 db volt még benne, azt kézzel szedtem ki. De az ecetes vattás dolgot jópárszor ismételd meg egymás után.

A 3. doboz Pedexből vattára csepegtetsz, a fejbőrét áttörlöd. De leheletvékonyan. Ezt már hagyd a haján. Pár nap után lemosható, hidd el, kiírtja.

Viszont a családot, barátokat át kell nézni, mert onnan visszafertőződhet.

2014. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Miért nem vágod le a haját? Tudod, van fontos és van fontosabb...
2014. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Le kell vág(at)ni a haját rövidre, ennyi. Akkor majd ki tudod irtani.

Nyilván hisztizni fog, de ez van, nem a hosszú haj a legfontosabb világon, és ő is megbékél majd a röviddel.


Nekem is volt tetvem, dús, hosszú hajam volt - addig. Levágattam; inkább legyen x ideig rövid, de gyorsna ki lehet pusztítani a kis rhadékokat.

2014. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem csak a serkéket vadásztad, hanem előtte tetűirtót is használtál, pontosan betartva a lépéseket, akkor inkább visszafertőződött a gyerek, mint a meg nem talált dögök keltek ki újra. A tetűirtók elpusztítják a serkéket is. Az én gyerekem is hazahozta évenként 2-3 alkalommal. A tetűmentes időkben is találtam a hajában egy-egy serkét, több centire a fejbőrétől, amik már nem friss fertőzést jelentettek, hanem az előző alkalommal maradtak benne véletlenül. Pedig mindig igyekeztem gondosan átnézni, de sűrű hajnál ez ritkán sikerül tökéletesen.

Egyébként van olyan szer is, amit rajt hagyhatsz a gyertek haján, és akkor megelőzöd a fertőzést.

2014. szept. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Juniusban en is elkaptam toluk, tele volt a fejem serkekkel es kiirtottam. Nekem senki nem szedte le egyessevel es nem is lett levagva ahajam. Tuti nem vagaom le kislanyomgyonyoru hajat,, nem magam miatt de ez nem tenne jot a lelkenek.. Majd megoldom...
2014. szept. 28. 15:52
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyesevel...

Ja és rengeteg hajam van..

2014. szept. 28. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!