Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudom, idegesítő száz és száz...

Tudom, idegesítő száz és száz nyelvhelyességi hibát olvasni ezen az oldalon. Engem is zavar. De az emberek többségének miért lesz jobb ha kijavítja őket egyessével, és odaírja, h helyesírás 'level99'? Lelki megnyugvást okoz, vagy mi?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Pontosan.
2012. okt. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
És tanulj meg írni.
2012. okt. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
"egyessével"pl. ezt egy db s-sel kell írni (nyelvtan náci néni)
2012. okt. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
bocs
2012. okt. 6. 00:23
 5/10 Antimod ***** válasza:
31%
Megnyugszik a lelkük, hogy ők mennyivel különbek (legalább ebben), mint a kérdező. A témához sokszor nem is szólnak hozzá.
2012. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem arról van szó, hogy lelki megnyugvást okoz, hanem arról, hogy a minimális igényesség hiánya okoz felháborodást. Te szívesen megállnál beszélgetni az utcán egy olyan emberrel, akiből árad a bűz és mocskos a ruhája? Nyilván nem. Akkor miért kell azt elviselni, hogy valaki virtuálisan bűzölög és nem képes a helyesírás-ellenőrző jelzései ellenére sem helyesen írni?
2012. okt. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvi igényesség és ezzel együtt a nyelvtanilag (is) helyes szöveg sokat elárul az írójáról, de kis részben tisztelet is a leendő válaszadók felé.


Sokszor olvasom itt:

"nem vagyok nagy nyelvtanos", vagy "gyorsan írtam", vagy "jóóóvanna, siettem", de ha a kedves kérdező nem képes fél percet szánni a leírt szövege ellenőrzésére, akkor hogyan várhatja, hogy mások ennél esetenként több időt fordítsanak a "hasfájás" megválaszolására?


Van egy szép anyanyelvünk, hát ne tapossunk át rajta. Amikor ötvenedszer olvasom fél óra alatt a "mien", "meik", "külömb", "balya", stb. szavakat, akkor világossá válik, hogy a rossz példa ragadós: így látja, ezért legközelebb így is írja a delikvens. Igen, ezeket ki _kell_ javítani, hogy legalább lassítsuk kicsit ezeknek a nyelvi trehányságoknak a terjedését, ha már megállítani nem lehet.


Azokra a kedves kérdezőkre már ki sem térek, akik szinte páni félelemmel tekintenek az írásjelekre, ezért nem is merik használni azokat. Igen, létezik "A királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindnyájan beleegyeztek én nem ellenzem", Katona klasszikus példája a kétértelműségre. Itt ugyanez egy kérdésben: nyelvi igénytelenség, nyegleség és tiszteletlenség, amire nem mentség az sem, hogy esetleg mobilról írta az elkövető.


A nyelvi ellenőrző szinte minden böngészőben "alapfelszerelés", ha - igencsak sajnálatos módon - fejből nem is megy, legalább a technika "mankójával" próbáljuk a szavakat helyesen írni.


Persze igénytelen ember igénytelenül is ír, ami nem lenne nagy baj, ha az igénytelenségével csak a saját monitorát szennyezné. Ám sajnos a közös anyanyelvünket pusztítja vele.


(lehet "nyelvnácizni"!)

2012. okt. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyelvnácikról jut eszembe:

http://www.youtube.com/watch?v=N4vf8N6GpdM

2012. okt. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de ha itt kijavítjátok őket, nem hiszem h foglalkozni fognak vele, és hirtelen nyelvtanból kitűnőek lesznek..(de még azt sem hiszem h jó-k)
2012. okt. 6. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem foglalkoznak vele, az elsősorban az ő bajuk. Ámbár akkor is rögzül valamelyest a helyes írásmód, ha a javításon felkapja a vizet az illető.

Ennél viszont fontosabb, hogy nem csak a helytelen, hanem a helyes formát is látják azok, akik csak beleolvasnak a válaszokba (ők vannak többen), így nem a magyartalan, téves helyesírással rögzül az adott szó.

2012. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!