Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te tudatosan fejleszted a...

Te tudatosan fejleszted a gyerekedet, hogy jól teljesítsen (majd) az iskolában?

Figyelt kérdés
Ezt elsősorban a most nagycsoportos és jövőre iskolába készülő gyerekek szüleitől kérdezem. Sajnos én most ébredtem rá, hogy mivel eddig hagytam, hogy a gyerekem "csak" gyerek legyen, nem felel meg egy csomó mindenben az elvártaknak, így lehet nem is engedik iskolába... egyszerűen úgy érzem, hogy innentől beindul a fogaskerék és elvárásoknak kell megfelelni, hogy átmenjen a Difer teszten, hogy a tanítók szeressék majd, mert képes odafigyelni 45 percen át és hogy hozza az elvárt kötelezőt. kiütést kapok ettől... ezzel csak én vagyok így? Minket sem difer teszteltek anno, mégis diplomás, a társadalmi normáknak megfelelően élő felnőttek lettünk... minket nem fejlesztettek, nem volt nyomás sem rajtunk, sem a szüleinken, hogy jól teljesítsünk...
2014. szept. 28. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Konkretan miben van lemaradva?
2014. szept. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Na látod, épp erről van szó. :) Nincs lemaradva semmiben sem. Életkorának megfelelő mindenben, de mivel augusztusi gyerek 8-11 hónappal van hátrébb a többieknél. Fejlesztendő területek nála a figyelmi teljesítmény és a látási sorrend emlékezet/vizuális lényegkiemelés és finom motoros mozgás.
2014. szept. 28. 17:36
 3/15 anonim ***** válasza:

"mivel augusztusi gyerek 8-11 hónappal van hátrébb a többieknél" ??????

Tehát csak le van maradva, hiszen felsorolod a fejlesztendő területeket. Nincs ezzel gond, majd fejlesztik az óvoda utolsó évében.

Az meg, hogy a mi időnkben mi volt teljesen lényegtelen, mert neki most kell megfelelni a követelményeknek.

2014. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Általánosságban fejleszteni akkor kell, ha le van maradva valamiben. Ilyen esetben pedig az óvoda szól és elirányítanak megfelelő helyre.

Ha pedig egy évvel később megy, még a javára is válhat.

2014. szept. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy nagyon sokan összetévesztik az iskolaérettséghez szükséges fejlesztést azzal, ha valaki mondjuk értelmileg/mentálisan nem üti meg az életkori szintet. Nincs ez most sem másképpen. És ha nincs kedved válaszolni valamire, akkor ne azt mond, hogy nem érdemes ezzel a témával foglalkozni:)))
2014. szept. 28. 18:16
 6/15 anonim ***** válasza:

Értem, mire gondolsz. Megváltoztak az elvárások. Sokat kell tudnia egy iskolába kerülő gyereknek, most abba ne menjünk bele, hogy miért. Másrészt viszont több a figyelemzavaros, részképességzavaros, koordinálatlanul mozgó gyerek is, mint anno. Máshogy élnek, máshogy nevelkednek.

Én is azt szeretném, ha a gyerekeim gyerekek maradnának. Mégis, én fejlesztem őket, igaz játékosan, de tudatosan. A szakmám is ehhez kapcsolódik, így jönnek az ötletek maguktól egy játékos szituban, hanghallás, memória, figyelem, stb. Igyekszem úgy csinálni, hogy ne lógjon ki a lóláb, de személy szerint úgy érzem, hogy nem bízhatom a véletlenre. A lányom is nyári gyerek, júniusi, és én nem lennék ellene, ha rögtön akkor kezdené az iskolát, ahogy a hat évet betöltötte. Most még középsős, nem lehet megjósolni. De fejlesztem, bár hozzá kell tennem, hogy a kislányok nyitottabbak az ilyen "tréningre" ebben a korban, és sajnálom is a kisfiúkat, akiknek az érdeklődése ilyenkor még annyira más lehet. Sokat lehetne értekezni erről, miért alakult így, de amíg a gyereknek (és nekem) nem fáj, megteszem, ami tőlem telik. Nem járatom fejlesztésre, hanem én foglalkozom vele otthon.

2014. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem fejlesztettem őket. Sőt délután sem tanulunk. Ha nem volt elég a bent töltött 8 óra, akkor nem.
2014. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszi 6os és 7es. Szerintem régen sem volt kevesebb a problémás gyerek, csak élesebb volt a szegregáció, mivel aki nem ütötte meg a szintet, az ment a kisegítőbe...


engem akkor is elszomorít, hogy nem hagyjuk gyereknek lenni, ezeket a gyerekeket. Természetesen szülőként mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, ezért beáll a sorba és fejleszti/fejleszteti a gyerekét :S

és én is be fogok állni a sorba. :S:(

2014. szept. 28. 18:58
 9/15 A kérdező kommentje:
amúgy arra is keresem a választ, hogy miért akarja annyi szülő, hogy ne 6, hanem 7 évesen menjen a gyerek iskolába? Talán épp azért, hogy minél többet tudjon mire megy elsőbe?
2014. szept. 28. 19:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Én lányom aug.28-án született ő majd 7 évesen megy suliba,de ha most ment volna akkor ő is picit el lenne maradva.
2014. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!