Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szemtelenség kezelése 3 évesnél?

Szemtelenség kezelése 3 évesnél?

Figyelt kérdés
Tudom, az én mai módszerem nem megoldás, elfenekeltem végső elkeseredésemben a fiamat. Pillanatnyilag a meglepetés ereje hatott, de ebből nem lehet rendszer. Nem akarom, hogy féljen tőlem, de azt sem, hogy visszabeszéljen, tényleg igazán szemtelen (nyelvet nyújt, visszabeszél, csúfolódik, köpköd). Ha velem ilyen, akkor mással is az lesz, annak meg rossz a vége. Azért furcsa, mert a nagynál nem volt ilyen gondom. Ő meg csak kiröhög, bármi, ami a nagynál bevált, nála nem használ. Elmondtam szépen, szigorúan, büntettem, stb. Minden volt. Kb. 2 hónapja ilyen és a helyzet romlik.
2014. okt. 5. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Dacos. Ha beállítod a sarokba, ott marad?

Nálunk rosszabb volt a helyzet, én elmagyaráztam, hogy oké, csinálja, de akkor nincs esti mese, nincs közös játék, nincs semmi, csak ha szélen viselkedik. Volt, hogy napi 30x állt a sarokba, és eljőtt, vissza kisértem, hagytam tombolni, nagyon megviselt, de muszáj volt. Türelem, következetesen kell kezelni, de ha látja hogy feladod, még rosszabb lesz. A tesóhoz nem kell hasonlítani, mert 2 gyerek sem egyforma. Kitartás!

2014. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jav.: Szépen, eljött..
2014. okt. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ott marad a büntiben. Mindig megbüntetem, ha olyat csinál. Ma nagyon kiakasztott, nem volt ilyen eddig, az oviból hozta szerintem. Remélem, csak átmeneti, olyan, mint egy tini komolyan. Csak röhög rajtam, amikor rászólok. Szóval akkor büntessem tovább és majd feladja remélhetőleg. Így fogok tenni.
2014. okt. 5. 14:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy most kezdte az ovit, és megviseli? Legyél vele következetes, meg kitartó, mondd el százszor hogy miért nem viselkedünk csúnyán, legyen is következménye a tetteinek, de lehet hogy az is segítene, hogy amikor épp szépen viselkedik, akkor többet ölelgetnéd. Az én középső lányom most kezdte az ovit, ott nem is volt vele semmi baj, hanem volt néhány hét, amikor itthon volt nagyon hisztis délután.
2014. okt. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, biztos a feszültség is, de én inkább úgy látom, eltanulta és próbálgatja az erejét. Egyébként így csinálom általában, ahogy írtad, ma nekem is rossz napom van szerintem. De igazad van, türelmesebben kell csinálni. Nem rossz gyerek egyébként és nagyon kedves is, valószínűleg pont ezért zavar ennyire, mert nagy a kontraszt a kétféle viselkedés közt. Az oviban semmi baj nincs vele, meg is kérdeztem, hogy visszabeszél-e.
2014. okt. 5. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Lányom ugyanez..Ő is most kezdte az ovit,előtte sem volt egy könnyű eset,de most már tanult is "hasznos"dolgokat,pl: köpködni,rugdosni,feleselni,stbstb..Oviból persze azt hallgatom,hogy egy földre szállt angyal a gyerek:)

Szóval ha ilyenkor rászólsz,akkor nyugi,mással nem lesz ilyen,csak veled(tudom ez nem túl vigasztaló)

Mi most legújabb módszerként az ölelést vezettük be..Ő általában a dühét nem tudja kezelni,és akkor viselkedik így,pár napja ilyenkor ölelünk és magyarázunk,hogy miért nem szabad...Sokkal hamarabb túl vagyunk egy-egy veszekedésen,mint mikor bünti és fenyegetések voltak(akkor csak hangosabban ordított,haszna nem sok volt)

2014. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2014. okt. 6. 13:43
 8/8 anonim ***** válasza:
hat pedig egy nagy pofon mindent megold en is ugy lettem nevelve
2014. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!