Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell megtanítani egy...

Hogyan kell megtanítani egy ötéves kilányt rajzolni? Meg még lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés
Van egy öt évés, alapjában véve elég okos kislányom, akit egyedül nevelek. Az óvodából kezdem megszokni, hogy mindig kapok valami megjegyzést. Szeptemberben kezdett itt, elôtte máshová járt, csak költöztünk... Tegnap azzal fogadtak, hogy tanítsam meg rajzolni. Ez szép és jó, hogy mások milyen ügyesen rajzolnak, de én esküszöm, majdnem megbuktam középiskolában (!!) rajzból. Pálcika embert rajzoltam... Azt mondta a tanárom, hogy szép ez, ha szakállas pálcikaembernek szántam, de ha nem annak, akkor nem tudja mi ez... Nos, innentôl feladtam a rajzolást... És szoktam neki szivecskét, fát, nyuszit, kacsát rajzolni, de szegénykém nem sokra megy vele.... Mihez kezdjek így? Tényleg olyan fontos, hogy nem tud rajzolni még? No meg az evés... Nagyon kicsi a súlya, vékony lány. De pedig mindig a kedvére valót próbálom neki adni... mégsem eszik... Aztán azt mondta az a dadus vagy fene tudja ki, hogy biztosan össze van szũkũlve a gyomra és ez így nem lesz jó... Az óvodában sem nagyon eszik... de itthon sem, kivéve, mikor rájön valami, akkor napi 6-7x eszik akár... ezzel lehetne valamit kezdeni? gasztroenterológiára megyünk majd jövõ héten...
2014. okt. 7. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"az a dadus vagy fene tudja ki,"-ez után nem csodálom, ha megjegyzést kapsz.

Na de a lényeg, nem is annyira a rajzolás, hanem inkább a ceruzafogás a fontos, mert az az iskolában ugye nagyon kell. Vegyél ilyen feladatos füzeteket és abba rajzoljatok, másoljatok, színezzetek sokat.

Az evésbe próbálj meg valami rendszert és változatosságot vinni.

2014. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekik nem mondok semmi rosszat rájuk. Köszönök, mosolygok rájuk meg ilyesmi... Ha gyümölcsöt kínálok neki, nem kell, ha zöldséget, nem kell... van kedvenc szalámija, már az sem kell neki, vettem 'új' fajtát, az sem... Sütöttünk együtt pizzát, nem kell, sütit, az sem kellett... Kérdeztem, bántja-e valami, azt mondta, nem. De többször is kérdeztem már... Van egy kisfiú, vele mindig el van róla beszél, ha tudja, hogy kint van, abbahagyja az evést és szalad ki (közös udvar), vagy épp neki sem áll... Mondtam neki, hogy baj lesz így... De hiába, nem nagyon eszik. A ceruzát jól fogja, de egyikõnk sem tud szépen rajzolni, az a baj. színezni pl tanítottam is... Tappancs újság foglalkoztató részét csinálgatjuk... A számok is nagyon érdeklik, a betũk... de a rajzolás nem annyira.
2014. okt. 7. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi azt tanultuk a főiskolán, amikor a gyermeki rajzfejlődés állomásait vettük, h nem szabad tanítani rajzolni gyereket. Nem szabad megmondani neki, h márpedig a szív az ilyen és nem olyan, a kutya pedig barna és nem piros. Hagyni kell, h ő maga járja be a fejlődés állomásait.

CSak ülj le mellé és kezdj el rajzolni és hagyd h ő lesse el a neki tetsző elemeket, technikákat.

2014. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Elvenném a diplomáját annak az óvónőnek, aki azt mondja a szülőnek, hogy tanítsa meg rajzolni a gyerekét!!!

1. Gyereket nem lehet megtanítani úgy általánosságban rajzolni.

2. Ha már a tanítást hozta szóba, legyen az az ő feladata, mert elvégre is, ő a pedagógus.


Ami te tudsz tenni az ügy érdekében: ügyesítsd a kezét ujjtornákkal, gyurmázással, magok válogatásával, tépkedéssel, ragasztással, stb... (Az interneten találsz ilyen játékos feladatokat, ha beírod, hogy "finommotorika fejlesztése". )

Hogy a rajzolás öröm is legyen, kezdjétek a festékkel való maszatolással (ujjal, tenyérrel). Nem baj, ha nem ad ki különösebb formát, a játék a lényeg.

Aztán persze rajzolgasson ceruzával pl. fészket, hullámot, füstöt, álló egyenesekből kerítést, akár úgy, hogy te elkezdesz valamit, ő meg kiegészíti. (Fontos, hogy jó minőségű cerka legyen, mert van ami alig hagy nyomot a papíron, olyannal még én is utálnék rajzolni.)


Javaslom a következő könyvet, nagyon jól fel van építve: Rosta Katalin: Színezd ki és rajzolj te is!

2014. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a múltkor a könyvtárból vettem ki egy nagyon szuper rajzolni tanító könyvet,ahogy elkezdtük a fiammal szinte látványos változás történ a rajzolásával!!

Ha kell megszerzem a címét mert már nem emlékszem rá!


Amúgy pontösszekötös rajzos,feladatfüzetek vagy vannak ezek a rajzolni tanító formák!!

2014. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

meg is kerestem neked,ilyen rajzsablonokra gondoltam!

[link]

2014. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendesek vagytok! :)
2014. okt. 8. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!