Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a barátnőmet rajzolni (mangát)?

Figyelt kérdés

Egész jól rajzolok,és az egyik barátnőm megkért hogy tanítsam. Részletesen megmutattam neki mindent hogyan kell az alakot,arcot megtervezni,meg ilyenek,elmagyaráztam hogy miért kell ígyésígy rajzolni hogy élethű legyen,de azt hiszem nem érti. Tudom hogy gyakorlással ügyesebb lesz,de félig meddig a saját kudarcomnak érzem hogy az önálló rajza...hát elég érdekes lett.


Mit tehetnék hogy jobban menjen neki?


2009. máj. 28. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ezt nagyban befolyásolja a tehetség is...ha nem olyna tehetséges, mint te, nem fog úgy rajzolni....persze elérhet egy átlag szintet rengeteg gyakorlással...én is rajzolok mangát/fantasyt....most képregényeket szeretnék majd, de az első 4-5 önálló mangám nekem is elég idiótán nézett ki :D a sok másolás segíthet...nézess vele anime meséket, és kérd, hogy a mese nézése közben próbálja meg lemásolni az egyik szereplőt, figyelje meg a vonásait, stb. ...így azért jobb, mert a karakter mozgásban van és nem lemásol egy már kész figurát, amit lát, hanem megfigyeli és úgy veti papírra...így megtanulja a technikáját pl a szem,arc,orr...stb rajzolásának, és ha így, saját magától jön rá, könnyebben megragad benne, minthogyha elmagyarázod
2009. máj. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
van olyan könyv is,ami a techikát mutatja meg,és két osztálytársam is onnan tanulta meg ,pedig nem épp ügyes rajzolók.
2009. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek! :)
2009. máj. 28. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!