Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom vadiúj fehér,...

Kislányom vadiúj fehér, kötött pulcsija első mosás után törtfehér lett, mit lehet tenni? Valami erős fehérítőre gondoltam, de az meg tönkretenné, mert kötött és csak 40 fokon lehet mosni.

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínüleg a mosószerben volt fehérítö, és az szinezte el. A törtfehér jobb, mintha teljesen tönkremenne.
2014. okt. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nátrium perkarbonát?
2014. okt. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Forró vízben oldj fel szódabikarbónát plussz citromlevet majd áztasd benne a pulcsit fél napig!

Utánna mosd ki de valami új mosószerrel!


(Off:na én ezért szeretem az én saját házi készítésű mosógélemet mert az nem csinál ilyeneket,sőt gyönyörű hófehér marad tőle a ruha)

2014. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért nem ártana tudni, milyen anyagból van a pulóver.

A forróvizes áztatás után meg ki lehet dobni, a szódabikarbónától függetlenül.

2014. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as, én is saját házi mosógéllel mosok és még adok hozzá mosószódát. A gél ásványvízből és mosószappanból van főzve. Szerintem valamilyen más színű ruha miatt lehetett. Annyira nem feltűnő a színe, de azért látszik, mert pont hétvégén készítettem róla fotót és a fotón hófehér.
2014. okt. 9. 06:59
 6/9 A kérdező kommentje:
1-es, házi mosógéllel mosok, nincs benne fehérítő. Az anyaga 100 % acril/poliacryl.
2014. okt. 9. 07:02
 7/9 anonim ***** válasza:

A polyacrylt sok esetben a mosószóda (mert lúgos) elszínezheti.


A felvetett ötleteket nem javaslom kipróbálni, mert az eredmény csak rosszabb lesz valószínüleg.

2014. okt. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem próbálom ki egyiket sem! Annyira nem durva ám, csak zavar, hogy a fotón hófehér, de attól még hordja.
2014. okt. 9. 10:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Anyukám mondta, hogy nem szabad mosógépben mosni, csak kézzel. Hát ezt sem tudtam, de végülis nem csináltam vele semmit, csak nagyon alacsony hőfokon kivasaltam és nagyon szép lett, sima és mintha fehérebb lenne, szóval nincs gond!
2014. okt. 21. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!