Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik még otthon...

Anyukák, akik még otthon vagytok 2-3 év közötti gyereketekkel (és nincs kistesó), hogy érzitek magatok otthon, hogy telnek napjaitok?

Figyelt kérdés
Főként a lelki oldal érdekelne. Pl. nincs-e lelkiismeret furdalásotok, hogy még nem dolgoztok, nem érzitek-e "haszontalannak" magatok, nem unatkoztok-e otthon,mennyire fárasztó a napi 24 óra gyereknevelés, hisztik stb.? És bármi más érdekelne, ha megosztjátok velem. Ha nem dolgoztok, miért nem mentetek vissza, nem volt lehetőség, vagy így is el tudjátok tartani a családot stb. Azért kérdezem, mert ezek a negatív érzések, néha előjönnek, holott hasznosan telnek napjaim, mert nevelem a 2,5 éves kislányunkat, mellette építkezünk, szint mindent én intézek, de mégis néha rosszul érzem magam, hogy még nem mentem vissza dolgozni.
2014. okt. 10. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyerekkel itthon voltam 3 évig. Nem éreztem haszontalannak magam. Szerintem ez butaság. Mi is építkeztünk 3 gyerek mellett. Én szerettem azokat az éveket. Azóta már dolgozom.
2014. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves lesz jövő hónapban,most kezdte az ovit.Volt bölcsis,de ki kellett venni,mert nem bírta az immunrendszere,sokat voltunk kórházban.Állásom így már sajnos nincsen,keresnem kell majd.Jól vagyok,most hogy ovis,már kicsit szabadabban mozgok aminek kifejezetten örülök,mert segítségem nem sok.Állásra,munkára vágyom,és igen kicsit haszontalannak érzem magam e nélkül,de nem én döntöttem így,így alakult,és a gyerek egészsége az első.Remélem összejön majd az is.
2014. okt. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
haszontalannak? Most érzem magam igazán hasznosnak.
2014. okt. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Fiam 20 hósan mert bölcsibe, mert neki is kellett már nagyon a gyerek társaság és a szocializáció meg nekem is normális emberi kapcsolatok én nem bírtam volna 3 évig itthon.
2014. okt. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Nincs lelkiismeretfurdalásom, mert a gyermeknevelés mellett házimunkát végzek. Azaz részben dolgozom. Másodsorban pedig ez egy soha vissza nem térő alkalom arra, hogy a kislányunkkal három szép évet együtt töltsek, erre később nem lesz lehetőség. Így fel sem merült, hogy visszamenjek dolgozni. Ez a három év a családé. Csak a családé. :)
2014. okt. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Nekem 3 hónapos a babám, a férjem egész nap dolgozik, én bizony unatkozom, haszontalannak érzem magam, alig várom már hogy menjek vissza dolgozni. Remélhetőleg februártól már dolgozhatom.

Van aki szeret otthon lenni - ez nagyon tiszteletre méltó -, van aki pedig nem, én ilyen vagyok.

2014. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
2 éves múlt a fiam. Mi megbeszéltük a férjemmel hogy amíg oviba nem megy itthon leszek vele. El tudjuk tartani magunkat a férjem fizetéséből. Nem érzem haszontalannak magam, hiszen fontos feladatot látok el. Fárasztónak fárasztó mert elég rossz alvó a fiam, és nagyon eleven mindíg a sarkába kell lenni. Hisztizni is keményen tud, szóval unatkozásról szó nincs. Most alszik van 1 órácskám ilyenkor kicsit netezek kávézok :) Mielőtt oviba megy elkezdek meló után nézni, túl nagy reményeket nem táplálok hozzá mert nem igazán lehet protekció nélkül elhelyezkedni, csak olyan helyre ahol nem akarnak bejelenteni vagy valami más gond van. Nekem érettségim, és 2 szakmám is van, de eddig más területen dolgoztam nem szakmámba.
2014. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Én nem érzem magam haszontalannak:nevelem a gyerekeket,elátom a háztartást,van veteményesünk,vannak csirkéeink,nagy udvar fűnyírás stb!Reggel,délután hozni-vinni a nagytesót oviba!Délutánonként foci vagy úszás stb stb..csak úgy röpülnek a napok!Nekem férjem azt mondja,hogy neki többet ér az hogy ezeket megcsinálom,hogy meleg étel várja este az asztalon,hogy házi befőttet,lekvárt,szörpöt,kenyeret tudunk adni a gyerekeinknek és nem a bolti vackokat eszik mint az hogy én is keressek a családi kasszába,szerencsére így sem halunk éhen!



Azért sajnálom azt a 3 hónapos pici babát aki mellett unatkozik az anyukája és szegény gyakorlatilag 7 hónaposan megy bölcsibe.Majd felneveli a bölcsi:ott tanul meg mászni,járni,beszélni,önállóan enni stb és mindezt egy idegen gondozónőnek teszi nem az anyukájának,apukájának!Hát hol itt a szerető meleg családi légkör!Szegénynek kár volt világrajönni!Minek szül az ilyen gyereket!!!Pfff...

2014. okt. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk 2,5 éves lesz nemsokára a kicsi, a nagyobb meg 5, ő egy éve ovis. Tehát éppne 5 éve vagyok itthon és még egyáltalán nem éreztem magam hasznontalannak ennyi idő alatt sem. Én szerencsésnek érzem magam, mert mindig szerettem itthon lenni, elfoglalom magam. Háztartást vezetek, főzök, próbálok rendet tartani, kenyeret sütök, stb. Néha még a hobbimnak is élhetek egy kicsit és ez így nekem most jó. Még munkábaállás előtt lakásfelújítást kell vezényelnem, inkább megcsináljuk tavasszal, mint ha már dolgozok, munka mellett.

A munkába visszatérés kérdése is kettős. Néha felmerül már bennem, hogy dolgoznék, de egyelőre mindkét gyereknek az a jobb, hogy itthon vagyok. Tény, hogy jól jönne a keresetem, de kibírjuk anélkül is. A férjem fizetése rezsire, étkezésre elég, nyaralni már a tartalékokból járunk.

Az fura nekem is, hogy egy 3 hónapos mellett unatkozni lehet. Pont most nyílik az értelme, egyre többet mozog, minden nap történik valami új. Tény, hogy beszélgetni nem lehet vele. De pl egy 2,5 évessel már nagyon jókat lehet sétálni és beszélgetni, én élvezem.

2014. okt. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2 éves,idén szeptembertől bölcsis,én pedig dolgozom.Amíg itthon voltam vele,haszontalannak éreztem magam és sokszor monotonnak,unalmasnak éreztem a hétköznapokat.Most,hogy visszamentem dolgozni,a gyereket meg bölcsibe adtuk,lelkiismeret furdalásom van,hogy szegény kicsim,alig van itthon a szüleivel,szinte az egész napot a bölcsiben tölti távol a családi fészektől.

Ha tehetném visszacsinálnám a dolgokat és inkább megint otthon lennék vele,de sajnos az anyagi helyzetünk nem engedi! :(

2014. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!