Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol helyezitek biztonságba...

Hol helyezitek biztonságba otthon az 1-1,5 év közötti kisgyereketeket, ha egy pár percig nem tudtok rá figyelni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen megoldást alkalmaz: biztonságos szobában teszi le, járókába rakja, etetőszékbe csatolja be...stb. Mert ugye akadhatnak a nap folyamán olyan pillanatok, amikor éppen nem tudunk utánuk rohanni, főleg ha egész nap egyedül vagyunk vele otthon (pl. wc-re menés, zuhanyozás, pincébe leszaladás, konyhában forró olajjal bánás, stb.)
2009. júl. 17. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
WC-re jön utánam, napközben nem zuhanyozok, ha le kell menni valahova jön utánam. Általában akkor főzök mikor alszik, ha mégse úgy alakul van egy rács amit elhúzok és onnan láthat, de mégse tud odaszaladni.Ha porszívózok a kiságyba teszem, de csak ilyenkor, azt még elviseli. A felmosok, berakok neki a számítógépről egy mese főcímdalt, az leköti. Az én fiam nem tűri a bezártságot, igyekszem alkalmazdodni hozzá.
2009. júl. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt elfelejettem, hogy 13 hónapos lesz a hónap végén:)
2009. júl. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló: mindenhová követ, úgyh' a reggeli zuhanyozást, főzést (vagy legalább az előkészítést), porszívózást addig kell megcsinálnom, amíg a férjem el nem megy dolgozni. Megtanultam átlag 90 másodperc alatt elkészülni reggel (az előző életemben 2 órával indulás előtt keltem, h' reggel legyen egy nyugodt fél órám a kávé melletti merengésre), napközben állva eszem, hónapok óta nem pisiltem egyedül. 11 hónapos, úgyh' a szeparációs szorongás közepén vagyunk. Etetőszékben, pihenőszékben, kiságyban nem marad meg sokáig, mert megszokta, h' egész nap szabadon mászkálhat,és egy pillanatra meg nem áll. Úgy próbálok egy-két percnyi időt nyerni, h' valami érdekes dologgal elterelem a figyelmét (kulcscsomó, telefon, számológép, a konyhában kap edényeket és fakanalat, a fürdőszobában pakolászhatja a szennyest stb.
2009. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez tetszik, hogy "hónapok óta nem pisiltem egyedül" :-))) Mintha én írtam volna vagy rajtunk kívül még sok-sok anyuka :-) ha belépek a tusolóba és behúzom az ajtót, már sír is, de olyan keservesen... így én addig tusolok, amíg apa tisztába teszi... kb 40 mp:-)))))
2009. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!