Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet hátránya a gyerekeimnek...

Lehet hátránya a gyerekeimnek abból, hogy nincs sok Lego Duplójuk?

Figyelt kérdés

A nagyobbik 3 múlt a kicsi 2 lesz...Egyszerűen nem tudjuk megengedni magunknak,hogy több legó készletet vegyünk.Más gyerekeknél látom,hogy tömve van a gyerekszoba legókkal.Nekünk van egy kis építkezős lego duplonk

,és megablocks kockák.Ezekkel szoktak játszani,van pár matchbox autó, építünk a kockákból garázst,autópályát stb...De kicsit bánt,hogy nem tudunk megvenni méregdrágán legót,és kíváncsi vagyok a véleményetekre!


2014. okt. 15. 22:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Igen,ez ki fog hatni a tovabbi egeszseges fejlödesükre.
2014. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
En csinalni szoktam a gyerekeimmel jatekot-babszinhazat kartonbol,malmot-babszem babukkal,stb.Nem az szamit mennyi jatek van,es milyen draga!Az szamit mennyit jatszik a szülö a gyerekkel!Egy darab papirral is orakig el lehet jatszani-pl.hajtogatni belöle.Vagy gesztenyebabokat csinalni-ez most aktualis.Csak egy kis fantazia kell.En azt Sem tudtam mi a lego-megis felnöttem.1-es voltam.Bocs az elsö valaszert.
2014. okt. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Annak idején neked sem volt legó duplód gondolom, meg még nagyon sokaknak nem volt, és mégis felnőttek, és nem lett mindenki retardált :D Nyugi:D
2014. okt. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Többet ér az, ha játszol velük, mintha sok-sok pénzt költesz rájuk. Egy percig se legyen lelkiismeret-furdalásod.
2014. okt. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%

Ha tehetném sem venném meg az eféle kacatokat.Az égvilágon semmi bajuk nem lesz. Mostanába az a szokás hogy bedobjuk a gyereket a szobájába duplózni. Mi ebbe a jó?


3 gyerekes anyuka

2014. okt. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

Meg tudnánk venni, de felesleges. Egyet kapott a fiam, sosem játszott vele. Nem látom értelmét, hogy méregdrágán olyat vegyek, amiről tudom, hogy nem játszik vele.

Viszont a Megablocks egy nagyon bejött kockafajta. Abból már több készletet is vettem, építünk belőle várat, garázst, rengeteg mindent. Érdemes a facebook adok-veszek csoportjaihoz csatlakozni, fillérekért lehet játékokat venni, volt, hogy 500 Ft-ért vettem liftes garázst, vagy láttam Megablocks kockát 100 db-ot 600 Ft-ért, csak azt elvitték az orrom elől.

Csak lesek, amikor a szomszédaim ecsetelik, hogy óóóó, már 60 ezer forintot elköltöttek karácsonyra játékra, januárban meg sír a szájuk, hogy szarban vannak.

Inkább legyen kevesebb, márka nélküli játékuk, de a hó végén is tudjak neki normálisan enni adni és ne a szomszédhoz kelljen futnom, mert nem tudok lázcsillapítót venni.

2014. okt. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, de semmi baja nem lesz tőle. Ugyan már. :)


/Hogy egy válaszra is reagáljak: nem tartom őket kacatoknak. Mi nagyon szeretjük a duplokat, a 2 és fél éves kiscsaj is imád vele játszani, eszméletlen dolgokat hoz létre belőle. És nem, nem bedobjuk vele a szobájába, hanem ülünk mellette, és ezer módon használjuk fel. A tartósságáról meg ne is beszéljünk, mert a férjem duploi is megvannak még, ő most 32 éves, 4 évesen kapta őket. Nagyon jó játéknak tartom, de semmiképp sem létszükség./

2014. okt. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem kell legó. Bármilyen egyéb építőjáték is jó, de ha nincs nekik otthon, majd lesz az oviban. Vannak olcsóbb építőelemes játékok, ilyen a Babyblocks (azt hiszem ez a neve) is, és a fakockák is. És ezt nem azért írom, mert mi sem veszünk legót, csak hogy tudd, a másik is ugyanolyan jó :) Mindenesetre építsetek sokat, mert fejleszti az agyukat, a problémamegoldó képességet, térlátást, türelemre tanít és együttműködésre is.
2014. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%

Nem a drága duplótól vagy később a legótól lesz okosabb, vagy jólneveltebb stb. a te gyereked másénál, és főleg nem attól, hogy otthon halmokban állnak a mindenféle játékok.

Azzal játszatok, amitek van- a közös játék többet ér.

2014. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ha nincs sok, de ha attól megnyugodnál, ha több lenne, akkor nézegess aukciós oldalakon vagy bababörzéken, ott lehet olcsóbban is venni. Esetleg iskoláskorú gyerekes ismerőstől/rokontól is meg lehet kérdezni nem adná-e oda vagy nem adná-el.

Védőnőnek is mondhatod, hogy szeretnél a gyerekeknek többet, védőnő szokott adományokat gyűjteni, ha valaki ad Duplot, akkor majd biztos gondol rátok.

2014. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!