Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 79-es IQ-nak vannak jelei?

79-es IQ-nak vannak jelei?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés így tudom nagyon hülyén hangzik!

Tegnap voltunk a nevelési tanácsadóba, ahol a lányomnak 79-es IQ eredményt állapítottak meg. Utána néztem, hogy ez már az értelmi fogyatékosság enyhe fokának számít. Úgy gondolom, hogy nekem mint szülőnek észre kellett volna vennem a mindennapi életben.



2014. okt. 16. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mennyi idős és milyen módszerrel állapították meg?
2014. okt. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Januárban lesz 6 éves. Óvónéni azt a tájékoztatást adta, hogy részképesség vizsgálatra küldi a gyermeket. Nem tudom milyen módszert alkalmaztak. Kérdezgette a pszichológus, az én leánykori nevemről, lakcímünkről, a tesó életkoráról, a kulcs csomó csörgését nem ismerte fel, a napokat nem tudta elmondani (de kint nekem elmondta) Kb ennyit említett meg a pszichológus.
2014. okt. 16. 08:44
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát érdekes, mert ezekből a kérdésekből sok mindent meg tudhatott a pszichológus, de a gyerkőc intelligenciaszintjét biztos nem.

És mit mondott a továbbiakra, mert gondolom akkor kell fejlesztésre vinni a kislányt?

2014. okt. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Fejlesztést javasoltak heti egy órában, állításuk szerint az ovinkban lesz megoldva.
2014. okt. 16. 08:52
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológus vagyok, de a kérdésedből ezer infó hiányzik. Milyen skálán? Melyik teszt? Milyen módszerrel? Stresszelt a kislány? Volt-e kedve egyáltalán válaszolni (mert ha nem, akkor a teszt értékelhetetlen.)
2014. okt. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem tájékoztattak a módszerről, arról sem milyen skálán. Azt sem tudtam, hogy több módszer és skála van. A gyerkőc nyugodt volt, max egy kicsit megszeppent, de válaszolt. Kérdezgették általános információkról (anyja neve...), képről kellett mesélnie, zajokat felismernie (kulcscsomó csörgetése, olló csattogtatása, papírszakadás, az elsőt nem, de a többit felismerte). Nem voltam bent, csak amit kiszűrődött azt tudom elmondani. Ennyi, nincs több infóm.

Ha pszichológus vagy, akkor tudnod kéne válaszolni milyen jele van egy 79-es IQ-nak. Én úgy gondolom, hogy annak már a mindennapi életben is észlelhető tünetei lennének.

2014. okt. 16. 09:02
 7/18 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak is csináltak iq tesztet, 5,5 évesen. Azt mondta a pszichológus, hogy az eredményből lehet levonni következtetéseket, de nem teljesen helytálló, mert sokat számít a gyerek közreműködése. De a számított érték azért mégiscsak egy fontos kiindulópont.

Nem tűnt fel nektek semmi? Mondjuk, hogy nehezebben jegyez meg dolgokat, kevés dolog érdekli igazán, hamar felejt, ... stb.

2014. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

azért ez nagyon közel van a normál tartományhoz, és szerintem ezeket az írni nem tudó gyerekeknek való teszteket azért "el lehet rontani"...


enyémnél felmerült, hogy értelmileg el van maradva, 2 éves korában nem beszélt ezért kezdtünk el fejlesztésre járni aztán jött még pár probléma. 3 évesen 2 tesztet csináltak vele, mindkettő értékelhetetlen lett. akkor azt mondták, hogy nagy valószínűséggel nagyon alacsony az iq-ja. 4 éves korában újra tesztelnie kellett, kiderült jóval átlagon felüli.

nem tudom milyen jele lehet, de belőlünk kiindulva, nem. és tényleg bíznék abban, hogy csak nem sikerült valami, nem tudott válaszolni 1.2 kérdésre vagy az időből kifutott

2014. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Megnéztem milyen IQ tesztek vannak és azok leírását. Véleményem szerint ez iskola érettség vizsgálat volt.

A poén az, hogy pár hete voltunk a logopédusnál vizsgálaton. Ott nem tudott egy képről csak pár szót beszélni (mondatokat nem mondott róla), illetve egy hosszú mondatot hallás után visszamondani, míg tegnap ugyanezeket a feladatokat jól teljesítette.

2014. okt. 16. 09:36
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van ez a teszt, ez alapján hány pontot kapott?

2014. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!