Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor derülhet ki leghamarabb,...

Mikor derülhet ki leghamarabb, ha egy kisgyereknek viselkedési zavara vagy idegrendszeri problémája van? 1,5-2 éves korban már lehetnek jelei?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azt még korainak gondolom de 3 évesen már tuti jelei lehetnek.
2012. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen jellegű problémára gondolsz.


Idegrendszert már születés után is vizsgálják a kórházban -pl.:reflexek.

Neurológiai betegség gyanúja esetén azonnali vizsgálatot kell kérnie a háziorvosnak!


Ha hyperaktivitásra gondolsz,akkor itt ezzel kapcsolatban már sok szülő tett fel kérdéseket.

2012. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem hiperaktivitás...

Nagyon-nagyon szélsőséges hangulatváltozások. Őrjöngő, agresszív hisztirohamok az egyik végletben. A másik véglet pedig a nagyon erős "szeretetroham", ölelget, puszilgat, de azt is agresszívan, erőteljesen.

Én már nem nagyon hiszem, hogy ennyire nehéz természet plusz életkori sajátosság lenne.

Borzasztóan érzem magam miatta, mert már volt, hogy elvesztettem a fejemet és kapott a fenekére. Akkor éppen csípett, rúgott, mikor felvettem, előtte pedig pofozta magát a földön fetrengve, fejét a kőbe verve, és mellé az hörgős, öklendezős ordítás. Van, hogy egész nap képes ezt csinálni bármire, ami épp ellenkezik az elképzelésével.

Szót fogadni nem képes szinte egyáltalán, csak ha épp kedve is van ahhoz, amit kérek tőle.

Aggaszt már tényleg. Persze lehetek nagyon rossz szülő is, már erről is meg vagyok győződve.

Ezért gondoltam, hátha már mutatkozhat vmi, amit esetleg kezelni lehetne vagy kellene valahogy, mielőtt teljesen elmérgesedik a helyzet.

2012. júl. 2. 11:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenféle képen beszélned kellene egy hozzá értővel. Interneten látatlanban semmilyen "diagnózist" ne hagyd, hogy felállítsanak neki :) Sem túlzásba nem szabad esni, sem elbagatelizálni a dolgot!

Háziorvossal beszélj meg egy időpontot, és majd ő megmondja, hogy kell-e következő lépés.

2012. júl. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb háziorvos is elbagatelizálja a dolgot, hogy majd kinövi stb. Keress fel mindenképp egy neurológust, és egy pszichológust.
2012. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A gyerekorvosok és védőnők többsége nem foglalkozik a kora gyermekkorban jelentkező gondokkal, ezért nehéz segítséghez jutni. Pedig minél hamarabb, annál jobb és eredményesebb. Én indulásra is azt mondom, minden kerülő nélkül vidd Pestre központi alapítványhoz, vagy ha kell induljatok magán úton is. A perzisztáló reflexek már néhány hónapos korban árulkodnak róla, hogy ha sérült az idegrendszer. És igen, ilyenkor 2 éves kor körül már lehetnek egyéb jelei is.

2012. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok! El fogom vinni mindenképpen most már. Csak amiatt is, mert az egyik testvérem felnőtt korában is pont ugyanilyen. Persze nem a földön fetrengve ordít, hanem csípőből elküld a francba minősíthetetlen stílusban(enyhén fogalmaztam), aztán meg mint ha semmi se történt volna, ölelget és a kedvemben próbál járni. Ő ilyen a család többi tagjával, a barátaival és a párjával is.

Kiskorában őt is kellett vinni neurológushoz egész iskolás koráig, mert koraszülött volt. Attól félek, hogy nála is elsiklott a figyelem emögött a viselkedés mögött. Azóta jut eszembe gyakran, hogy a kislányom is elkezdte ezeket a műsorait.

Bp-n lakunk egyébként, ez biztos nem hátrány. Abban tudtok esetleg segíteni, hogy beutalókat kell-e kérnem vagy hogy is kezdjem el? Bejelentkezek, hogy szeretném, ha megvizsgálnák a kicsit, mert aggódom a viselkedése miatt?

Köszönöm előre is, ha válaszoltok még!

2012. júl. 2. 13:59
 8/11 anonim ***** válasza:
A Korai fejlesztő központ vizsgálatához kell kérni a gyerekorvostól beutalót a vizsgálatra. A BHRG alapítványhoz nem. Azért lenne jó a korai fejlesztő, mert ott komplexen nézné meg gyógypedagógus, pszichológus, neurológus, logopédus.
2012. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megnéztem a honlapjukat, nagyon szimpatikus.

Viszont arról nem találtam információt, hogy kell-e fizetni a vizsgálatokért, és ha igen, akkor mennyit? Esetleg a felajánlásoknak és a támogatóknak köszönhetően tudnak működni?

2012. júl. 2. 14:38
 10/11 A kérdező kommentje:

Megérne bármit nekem, hogy adjanak vmi "használati utasítást" a kicsikémhez, csak hogy mire számítsak :).

Szeretném, ha boldog és kiegyensúlyozott lenne, velem és a többiekkel együtt. Bocs a panaszkodásért, de azt veszem észre, hogy akinek átlagos vagy könnyen kezelhető gyereke van, csak néz értetlenül vagy csúnyán, hogy milyen béna és türelmetlen vagyok, hogy egy ilyen okos aranyos kislánnyal nem bírok. Ők nem látják, mi van a felszín alatt.

2012. júl. 2. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!