Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális az, hogy egy majdnem...

Normális az, hogy egy majdnem 2,5 éves kisgyerek nem tudja magát elfoglalni egy percre sem?

Figyelt kérdés
Az én fiamról van szó, nem okoskodni akarok, hanem tanácsot kérni. Van sok játéka, adok ötleteket, de egész nap unatkozik, szenved, utánam mászkál, húz magával és egy pillanatra sem tud leülni játszani bármivel is. Okos, ügyes, egészséges kisfiú máskülönben, de egyszerűen nem tudtam arra rászokatni, hogy ellegyen egy pillanatra is.2,5 évesen már illene. Mi a véleményetek? Mit tehetnék?

2014. okt. 17. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valahol ez természetes, nálunk is nehezen tanult meg egyedül játszani.

én azt csináltam, hogy leültünk együtt játszani, mindegy mit, és mikor láttam hogy kezd belemerülni, akkor mondtam, hogy kimegyek pisilni, rögtön jövök, addig folytasd ezt vagy azt.Vissza is mentem, de mindig picit tovább maradtam kint, és egy idő után tök elfelejtette, hogy nem mentem vissza hozzá. lehet ez a gyerek becsapása, de nálam működött és elértem sírás nélkül, amit akartam.

2014. okt. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos ez nem működik, mert azonnal lohol utánam :) Nincs szeparációs szorongása, mert gyerekek között simán elindul nélkülem is. Viszont sok egyéb tennivalóm és nem utolsó sorban egy pár hónapos kistesó miatt nagyon jó lenne, ha el tudná magát foglalni. Igen, végezzük együtt a házimunkát, satöbbi, de marhára nem tudom vele kevergetni a rántást, a zöldséghámozást meg már unja :)
2014. okt. 17. 09:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam decemberben lesz 2,5 éves, gyönyörűen eljátszik magában, ha ahhoz van kedve. Mondjuk mi első perctől kerültük, hogy folyamatosan szórakoztassuk a gyereket. A környezetemben lévő hasonló korú gyerekek szintén tudnak egyedül játszani. Szerintem is illene már lefoglalnia magát a fiadnak. Esetleg bölcsiben nem gondolkodsz? Csak mert abból amit leírtál nekem az látszik, hogy unatkozik már otthon a fiad, jót tenne neki a gyerektársaság.
2014. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szereti a gyerekeket, igen, igényli. Sajnos a játszótér messze van, de amennyit tudunk, elmegyünk. Bölcsiben nem tudok gondolkodni, mivel itthon vagyok a kistesóval, a magánbölcsit pedig sajnos nem tudjuk megfizetni. Én is ezt látom a környezetemben, hogy egy duploval majd egy óráig le tudja magát foglalni egy hasonló korú gyerkőc. Nagyon el vagyok szomorodva, mert a saját nevelési hibánknak érzem ezt. Az első perctől kezdve ilyen volt, amint letettem, azonnal sírt, nagyon igényelte, hogy együtt legyünk. Neki sem jó, hogy unatkozik, és szeretnék neki segíteni.
2014. okt. 17. 09:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Egyáltalán nem biztos, hogy ez nevelési hiba, lehet, hogy ő egyszerűen csak ilyen. Nemsokára mehet óvodába, szerintem az jót fog tenni neki. Megtanulja a közösségi létezést, azt hogy nem csak körülötte forog a világ és nem utolsósorban nem fog unatkozni. Kitartás, azt gondolom ez lesz a megoldás.
2014. okt. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek az utolsóval.
2014. okt. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kezecske mindenkinek.

Ha esetleg valakinek még lenne véleménye, szívesen meghallgatnám!

2014. okt. 17. 12:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én pontosan szóról szóra ugyanebben a szituban voltam!Az én nagyobbik fiam is soha nem tudott eljátszani 1 percet sem egyedül pedig isten lássa lelkem mindíg próbálkoztam különféle praktikákkal pl amt az első is írt!

Soha semmi nem vált be:(

Ő is 2,5 éves volt mikor megszületett a kisöccse na gondoltam majd picit kevessebb idő jut rá akaratlanul is így biztos megtanul kicsit ellenni magában...hát r@hadtul tévedtem,,azt kell mondjam még több figyelmet igényelt,gondolom a tesó miatt is meg hát ugye dackorszak stb!

Nem akarla elkeseríteni,az enyém most már 4,5 éves és kb 4 éves kora óta van az hogy már eltud játszani a szobába maga is 15-20 percet vagy ül az asztalnál és színez,gyurmázik,fest stb!


Szóval semmi mást nemtudok javasolni mint:türelem,kitartás és empátia,hogy elfogadd őt ilyennek amilyen!Én soha nem vágtam az enyémnek az arcába,hogy"Bezzeg a szomszéd Pistike milyen jól eljátszik egyedül"

Ja és csak hallkan jegyzem meg hogy a legjobb játszótárs a tesó:)

2014. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!