Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vinnétek továbbra is 2 év...

Vinnétek továbbra is 2 év körüli gyermeketeket olyan játszócsoportba, ahol mindig összetűzésbe kerül egy nála idősebb gyerekkel?

Figyelt kérdés

A fiam lassan 2 éves lesz, nagyon barátkozó, talpraesett kisgyerek, aki szereti a gyerekeket. Az egész nyarunkat szinte a játszótéren töltöttük, kialakult egy kisebb baráti társaság, a fiamat nagyon szeretik.

Pár hete járunk egy játszócsoportba, ahol van egy Nála egy évvel idősebb kislány, akivel folyton összekapnak. A viták eddig kivétel nélkül úgy kezdődtek, hogy a kislány provokálta a fiam, el akarta venni Tőle a játékát, lökdöste stb. A fiam sosem sírt, hanem visszacsapott, karmolt vagy harapott. Én ilyenkor azonnal ott termettem, 'megdorgáltam' a kisfiam, tudom, hogy erről le kell szoknia, még akkor is, ha csak megvédi magát. A kislány anyukája ellenben velem viszont sosem fegyelmezte meg a gyereket, inkább Ő sértődött meg, hogy a fiam bántotta a lányát. Hangoztatni is szokta, hogy a kislánya fél a fiamtól.

Azért vagyok tanácstalan, mert eddig is rengeteget jártunk közösségbe, de sehol sem történt még ilyen.

Járjunk továbbra is, vagy ezt ne erőltessem, hanem keressek más gyerekközösséget a fiamnak?


2014. okt. 18. 00:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%

Fiadat meg kell tanitanod, hogy kezelje a konfliktusokat. A tobbire azt mondom, hogy a harc kozted es a masik anyuka kozott van, nem a ket gyerek kozott.

Mas kozossegben is megtortenhet ugyanez. Ha kivonod mindenhonnan kisfiad, mert nem o a kiskiraly, nem segit a fejlodeseben.

2014. okt. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Elkerülném ezt a játszócsoportot egy ideig.
2014. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem óvhatod örökké. Legkésőbb ha oviba megy, már nem tudsz ott állni mellette, másik csoportba nem viheted. Mindenhol lesznek olyan emberek, akiknek nem szimpatikus, és akik megpróbálnak majd kikezdeni vele, élete végéig mindenhol. A kisfiad ahogy látom egész jól kezeli a dolgot, jobb is ha minél előbb megtanulja. Inkább a kislány anyukájával kéne beszélned. Emiatt nem érdemes máshova vinni a gyereket, máshol is lesz olyan gyerek aki megpróbálja majd provokálni.
2014. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3-as!


"A fiam sosem sírt, hanem visszacsapott, karmolt vagy harapott."


Szerinted tenyleg jol kezeli a kisfiu a konfliktust? Na ne. Majd akkor lesz baj, ha harapdaljak es visszacsapnak neki. Akkor is majd el kell vinni egy mas csoportba? Orok eleteben uton kell lennie, mert nem tanitottak meg neki, hogy kezelje a konfliktusokat?

2014. okt. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Ok ez jogos! Ez felett elsiklottam. De a lényegen nem változtat, ha mindig elviszi máshova a gyereket ilyenkor, akkor sose fogja megtanulni kezelni a helyzetet.
2014. okt. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Én vinném továbbra is csak mielőtt bementek a játszóbölcsibe magamhoz hívnám a fiam meg azt a másik lányt,leguggolnék hozzájuk és kedvesen de határozottan megmondanám nekik:

Esztike kérlek ne piszkáld a fiam"

Pistike te meg légyszíves nem karmold az Esztikét"

Ha elejét veszed a konfliktusnak akkor sztem nem lesz gond!

Igenis a kislányt is meg kell "dorgálni" elvégre is ő kezdi,ő egrecérosztatja a fiad!A fiad meg még sajna nemtudja másképp kifejezni magát ,a dühét csak karmolással,veréssel!Ha türelmes és következetes vagy elmúlik ez is!!

2014. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Abban igazatok van, hogy a fiamnak meg kell tanulnia kezelni a konfliktusokat, ahogyan minden ilyen korú gyereknek. De azt írtam is, hogy elég határozottan oda szoktam lépni, hogyha csapkod, karmol stb. Említettem, hogy vagy ha nem, akkor most mondom, hogy komolyan nem szeretem az agressziót, a kisfiamat is mindig arra tanítom, hogy ne üssön.

De a szóban forgó kislányt az anyukája - úgy tűnik - nem tanítja ugyanerre. Mindig a kislány provokál, lökdösődik, amire a kisfiam nem megfelelő módon reagál, megvédi magát. Anyámasszony katonáját azért nem akarok nevelni belőle: tehát védje meg magát, ha már ilyen helyzetbe keveredik.

Egyébként én is arra jutottam, hogy nem viszem el innen, csak még jobban résen leszek, és nem engedem, hogy ilyen szituáció kialakuljon. Ha arra a kislányra nem szól rá az anyukAja, akkor nekem kell óvatosabbnak lennem, és vigyázni, hogy a fiam ne akadjon össze azzal a kislánnyal.

Engem egyedül az bánt, hogy ahelyett, hogy a gyerekek önfekedten játszanának, mi anyukák pedig tennénk a dolgunkat, és figyelnénk rájuk, balhé van, és mindkét anyuka /a kislány anyukája és én is feszeng.

2014. okt. 18. 13:52
 8/16 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, a 6. hozzászóló gondolatai állnak a legközelebb az én szemléletmódomhoz. Köszönöm.

És Mindenkinek köszönöm a válaszát. Mindenkit hasznosnak ítéltem:-)

2014. okt. 18. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Én ide többet nem vinném, ha van másik közösség, ahol szeretik (márpedig van), felesleges feszültséget nem okoznék se a gyereknek, se magamnak. Hiába mondanád el az anyukának, hogy mi a helyzet, nem hiszem, hogy elfogadná, kár a gőzért. A kisfiad erre még nincs felkészülve, és ez a normális. :)
2014. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9. vagyok, most olvastam néhány korábbi kommentet. Szerintem nem arról van szó, hogy nem tudja a kisfiú a konfliktusait általában kezelni, hiszen rendszeresen jár közösségbe, biztos hogy voltak és lesznek is konfliktusai. A provokáció és a kötekedés viszont egész más, arra nem lehet megoldási sémája egy 2 évesnek, ahogy a nagyobbaknak sincs. Legalábbis a normális gyerek nem ehhez van szokva.
2014. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!