Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy délután aludjon 2,5 éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Kisfiam egyszerűen nem akar aludni...az esti alvásnál még hagyján, de délután egyszerűen nem tudom rávenni hogy elaludjon. Próbáltam szép szóval, kedvet csinálni neki az alváshoz, de így nem ment...pedig tudom, hogy álmos...próbáltam szigorúan is, volt, hogy sajnos már lekiabáltam, de akkor sem ment a dolog! Közösségbe jár, napközibe, akkor már fél 1-kor alszik, gondolom ez a közösség hatása lehet...igazából rengeteget tanakodtam ezen, sok mindent latba vetettem már, de semmi eredménye. Szerintem ebben a korban még szüksége lenne a délutána alvásra. Ha nem alszik egy nap, akkor iszonyúan hisztis estére! Kérlek, segítsetek! Előre is köszönöm!
2014. okt. 20. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mikor ébred reggel?


Amúgy szerintem is kellene aludnia. Fiam hat éves, itthon nem alszik délután, de az oviban szinte mindig.

2014. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
7-kor ébred általában, vagy fél 8-kor. Ez mindig így van, ha megy bölscibe akkor is. Ott fél 1-kor már alszik, itthon meg lasszóval kergetem még fél 3-kor is. Mondjuk tény, hogy nem tudom lefárasztani sajnos annyira itthon. Ha elalszik mégis itthon, az kb 3 körül sikerül, és általában csak max 2 órát hagyom aludni, mert félek, akkor nem alszik el 10 előtt este. Ha felkeltem ilyenkor, mindig iszonyú nyűgös, legalább 1 órás hiszti követi...ha meg nem alszik, akkor az esték szörnyűek! Nagyon tehetetlennek érzem magam, szerintem valahol az lenne nála a kulcs, hogy elismerje valahol magában, hogy aludni jó dolog...nem akarok kiabálni vele, mert sajnos egyszer ez történt, és igaz, elaludt, de könnyek közepette, szerintem megijedt, és én ezt nem akarom rendszeresíteni...
2014. okt. 20. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:
ha itthon nem akar aludni akkor ne aludjon.én lányomnál ebböl nem csináltam problámát hétközben bölcsibe aludt hétvégén itthon nem ,inkább elmentünk sétálni,játszotunk,stb este meg korán lefeküdt .
2014. okt. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is előfordul időnként hétvégén mikor apa is itthon van, hogy nem akar a lányom aludni. De ő alapjáraton szeret aludni, lustálkodni. Oviban is mindig elalszik, itthon ritkán volt vele gond.

És csak most jött nálatok ez a nem alvás, vagy mindig is ilyen volt? Próbáld délelőtt levegőre vinni, sokat szaladgáljon, akkor talán jobban elfárad. Mondd neki hogy nem kell aludni, csak pihenjünk le együtt, mert anya is kicsit elfáradt. Ha fáradt akkor úgysem tudja majd nyitva tartani a szemét és elalszik.

2014. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen, hogy sajnálja az időt az alvásra, mindig játszana.

Az oviban a csordaszellem miatt ő is alszik. Olyankor nálunk is 9 óra lesz este, mire ágyba kerül.

Hétvégén már nem hajlandó elaludni. De akkor igyekszem, hogy legkésőbb este 7-re megvacsorázzunk, és fürdés, fekvés. Kicsit nyűgösködik, de ha határozottan mondom, hogy mostmár aztán elalszunk, és nincs több játék az alvókákkal, akkor betakargatja a macit meg a kedvenc autóját, és percek alatt elalszik...

2014. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!