Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megvennéd a lányodnak a...

Tigrincs88 kérdése:

Megvennéd a lányodnak a monster high babát, ha?

Figyelt kérdés

Nagycsoportos lányom van.Az oviban monster high örület van.

Már párszor mondta ,hogy a jézuskától ilyen babát szeretne.Én nem tartom jó ötletnek,barbie babája is van 5,mégse játszik velük.Párom szerint, ha ez a vágya miért ne.Már kezdtem belemenni,hogy ilyet kap, de ma elgondolkoztam.

Ugyanis a kislányom bevallotta, hogy azért szeretne ilyen babát,mert a csoportjában csak akkor csatlakozhat a lányokhoz játszani,ha neki is lesz.Ez a "belépö".Ezen teljesen ledöbbentem.

Próbáltam neki elmagyarázni,hogy az ilyen lányok nem is igazán barátnök,ha feltételhez szabják,hogy kivel játszanak.Azt mondta a kislányom,hogy tudja,de azért szeretne egyet.

Mit tennétek?Vennétek egyet,hogy ne lógjon ki a sorból,vagy valami értelmesebbet kapna,(pl.lószállító legot is szeretne)?


2014. okt. 21. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Láttál már ilyen babát? Én láttam, és nem venném meg a gyerekemnek.
2014. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Vannak egészen elfogadható mh babák. Keress olyat ami nem gyilkos kinézetű:-))
2014. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Ha nagyon erre vágyna, karácsonyra valószínűleg kapna egyet.. nekem is 6 éves nagycsoportos lányom van, de ők inkább még plüss állatkákat visznek be magukkal (hálistennek!) :)
2014. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

Rémesek ezek a babák, az is egy nagy idióta aki ezeket kitalálta...


Na, de ettől függetlenül sajnos igen, megvenném a lányom miatt.

2014. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Volt szerencsém ilyen mesét és babát is látni.Megmondom öszintén,hogy borzalmasnak találtam. :) És ismerem annyira a lányomat,hogy 1-2 hónap után megunná.

Inkább megvenném neki 2x-3x annyiért a legot.

Ami elgondolkodtatott,az az hogy már most van értelme elkezdeni tanítani a lányomat arra,hogy ne majmolja a többit,és ha csak ilyen feltétellel veszik be a "csoportba",akkor nem érdemlik meg a barátságát....

Vagy ráér pár év múlva,és kapjon egy elfogadható kinézetüt?

2014. okt. 21. 22:13
 6/14 A kérdező kommentje:

Azért vagyok ennyire tanácstalan,mert annó amikor én voltam ovis nem volt ilyen szintü majmolás.Nagyon nem is vihettünk be játékokat.Jobban elfogadtuk egymást.

De azt szeretném ha a lányom boldog lenne.

2014. okt. 21. 22:16
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem azért szeretne ilyen babát,mert ez a szive vágya,hanem azért, hogy elfogadják.És ez ami nehézzé teszi a döntésemet egy ilyen egyszerü kérdésben,hogy mit kapjon karácsonyra.
2014. okt. 21. 22:20
 8/14 anonim ***** válasza:

én vennék. tök igazad van, de ő, ők 6 évesek! az, hogy ezek a lányok nem barátok, azt akkor fogja megtudni mikor belép hozzájuk ezzel a hülye babával. sajnos mi hiába mondjuk, ezt nekik meg kell tapasztalniuk.


nálunk egyébként nem lehet bevinni semmi ilyet. középső csoportban 1 alvóka, nagycsoportban semmi!

most értem meg igazán, hogy ez mennyire jó! így nálunk nincs is ilyen versengés, követelés...


egyébként pont most akciósan 600.- a tescoban ilyen baba, pont tegnap néztem :) annyiért nem is vészes, karácsony előtt meg eladod esetleg a neten :D

2014. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feleslegesen traktálod a lányodat, hogy nem igazi barátnők stb. Náluk ez még teljesen máshogy megy, nincs olyan értékrendszerük. Pl. ha xy barátja vagy akkor nem lehetsz én barátom és a többi. Ez még teljesen természetes ilyen korban, mint ahogy sok más kis kitalált hülyeségük. Azt, hogy megveszed-e te tudod. Ami neked felesleges baromság neki lehet fontos, mind1 mi miatt. Nálunk az Angrybirds-es tescos plüss volt ilyen. Csak azért kellett neki, mert a többieknek is volt. Ahogy megkapta 2x elvitte az oviba, sláger volt aztán rá se nézett. Ugyanez volt a rollerral, pár hétig használta és ráunt. Nem azt mondom, hogy mindent meg kell kapjon, mert nem, de ne azt nézd hogy szerinted mi a jó ajándék neki, hanem azt hogy ő mit akar. Én ha visszagondolok a gyerekkoromra apásból eszembe jut a Furby, az a zenélő valami aminek igazából semmi értelme nem volt, de azért kellett mindenkinek. Vagy a szörnyecskék című gusztustalan filmért volt oda mindenki, meg azért a szörny plüssért. Vagy a tamagocsi őrület, c la moon és még sorolhatnám.
2014. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
nem veném meg,írto ronda,ne ez legyen a barátság fokméröje ,mert akkor ez lesz az iskolában is.
2014. okt. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!