Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, hogy tudnám anyósomma...

Anyukák, hogy tudnám anyósommal megértetni hogy ne vegyen a kislányomnak 3-4 mérettel nagyobb ruhát mint ami kell neki?

Figyelt kérdés

2 éves mult a kislànyom, 98-as ruhákat hord most. Anyós rendszerint akkora ruhàkat vesz neki ami 3-4 mérettel nagyobb mint amire szüksège lenne. Pár honapos volt a kicsi mikor hozott neki akkora meleg pizsit hogy az idén nyàron lett volna rà, de ugye mivel vastag nem tudtam ráadni mostanra pedig kinőtte. Most hozott bélelt nadrágot télre de 98-as helyett 122-est hozott elmondása szerint azért hogy biztos jo legyen mert a 98-ast kicsinek talàlta, pedig le is mértem milyen hosszu legyen de csak oriásit hozott megint. Örülnék is hogy vesz a kicsinek ezt azt, ha nem ekkoràkat hozna.. lehet ez a bélelt naci 2 év mulva nyáron lesz jo rá...

Hogy értessem meg vele hogy csak akkora méretet vegyen amekkora kell?


2014. okt. 26. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha ezt ìgy elmondod neki,arra mit reagál?
2014. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt mondja ö csak jot akar, meg ő ránézésre erre a nadrágra is ugy làtta hogy jo lesz..
2014. okt. 26. 14:34
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

122es biztosan nem lesz rá jó 2 év múlva nyáron... :D enyém 5 éves, nagyon magas, már nem fér bele a táblázatokba, de még nagy rá a 122es :D

szóval majd ha megy iskolába a lányod, akkor veheted elő :D

amúgy nem tudom hogy lehet ennyire elnézni, ez tényleg hatalmas méretkülönbség.

mond meg neki kedves, hogy drága mama, nagyon örülsz neki, hogy így segít, és nagyon jó lenne, de az a baj, hogy nem tudod ráadni mert már iskolás gyerekeknek valót vesz a még szinte baba unokájának :)

biztos meg lehet vele értetni, csak kitartás kell hozzá :D

2014. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Anyósom dettó. Utoljára vett 4 pár cipőt a kínaiban a két lányomnak, mert akció volt. Egyik sem lett jó...


Vett a 14 éves lányomnak egy farmert, ami szűk rá, közölte, jó lesz az.


A férjem és én is minden alkalommal elmondjuk neki, hogy ne vegyen inkább ruhát, azt majd mi megoldjuk.

2014. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg, ha vesz valamit, a blokkot tartsa meg, hogy szükség esetén ki lehessen cserélni.
2014. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen èn is mondtam már neki hogy inkàbb mi megvesszük a ruhát de ha akarja megvesszük és max kifizeti.. de most is mikor hozzàmértem a nadrágot azt mondta nem baj majd belenől jó lesz az. Csak az a gond hogy helyünk sincs a nagy ruhákat hol tárolni...
2014. okt. 26. 15:30
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem mond meg neki hogy NE vegyen többet ruhát, inkább popsitörlőt, játékot, vagy valami mást. Vagy menjetek együtt vásárolni, és akkor fizesse ki ha akarja! Bár nem biztos hogy sikerül meggyőzni. Nekem detto ugyanez volt csak a ló másik oldala: Mindig kisebbet vesz! Ma 11 éves a gyerekem 60 kg 155 magas A kosaras melltartóval! Azaz súlyra akkora mint én és majdnem olyan magas is!(Egy a ruhaméretünk) Mégis kaptuk nemrég is a 12-14 évesre való cuccot, hátha az már csak jó lesz.(DE szintén Kicsi!!!) Hiába mondom, hogy sosem fogja (tudja) felvenni, ne vásároljon, (mindent vehet csak ruhát ne pláne pl nadrágot) vagy hogy sosem volt rajta, mert nem tudta hordani. Ráadásul olyan drága dolgokat vett néha mire én sosem költenék.
2014. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd rá,vagy kérd meg ne hozzon egyáltalán ruhát,de egyszer belenő bármekkorát is hoz,nálunk a dédi vesz mindig nagyobbat 110/116os méretet vesz pár éve fiam még csak 98as méretet hord 3,5 évesen,de félre teszem és majd belenő,miért vegyem el a kedvét nem halomba hozza,csak pár havonta 1-2db-ot.
2014. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én 3,5 fél éve próbálom anyósommal megértetni, hogy mit, hogyan, miért.

Még 80-as méretet hordott a fiam, kapott egy 92-es polár melegítő szettet, mikorra lett jó?! Természetesen nyár közepére. Májusban vettek rá egy tavaszi kabátot, ami pont jó volt rá, őszre kinőtte. Mindig kérem, hogy csörögjön rám, kérdezzen... Nem akarom én megtiltani, hogy vásároljon az unokájának, de tényleg idegesítő, hogy ott a szép, vadi új ruha és nem tudod ráadni évekig, mert vagy kicsi, vagy óriási.

Anyukám egész jól be tudja lőni a méreteket, de ő figyel arra, hogy max. 1-2 számmal vegyen nagyobbat vagy felhív a boltból, hogy jó lesz-e. Egyszer nálunk volt hosszabb ideig unokázni, apukám jött volna érte, de beszaladtak a tesóimmal ajándékért. Négyszer hívták fel anyut, hogy akkor most mekkora is kell a nagynak és mekkora a kicsinek?!

Elmondtuk, a kicsinek 74-es, a nagynak 104-es kell. Vagy ekkorát vegyenek, vagy egy mérettel nagyobbat. A kicsinél hoztak nyolcvanas bodyt (de csak azért, mert tetszett neki a minta és pont szerencsésen vette le a polcról), a nagynak pedig hoztak egy 122-es farmernadrágot. Ami gyönyörű, de évekig nem tudja hordani, csak áll a szekrényben.

Anyósomnál még a méretgondok mellett az is baj, hogy sosem nézi a holmik minőségét. Hozott a nagynak ovikezdésre melegítőszettet (4500 Ft-ért, rajta maradt az ár), két mosás után szétfoszlik az anyag a varrás mentén és felfeslett a varrás, olyan gagyi a minősége.

Sokszor kérem, hogy inkább hozzon zoknit, pólót, mert az, ha nagyobb is, minden szezonban, évszakban szükséges, legalább ki tudjuk használni.

2014. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akárhol tárolod, mire jó lesz rá, tönkremegy a gumi benne, mondd meg anyósnak, hogy most hogy megvette ezeket, most ugyanúgy nincs mit ráadni.
2014. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!