Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány cm-rel nagyobb csizmát...

Hány cm-rel nagyobb csizmát vegyek télre 15 hós kislányomnak?

Figyelt kérdés

Most 12.5-13 cm hosszú a lába, kb 21-es méret. Szeretnék még a szezon előtt csizmát szerezni, de nem tudom, mekkorát vegyek, hogy még január-februárban és vastag zoknival is jó legyen?


Köszönöm!


2011. szept. 30. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyira változóan nő a lábuk. Én gyerekemnek pl már több mint fél éve 24-es a lába (majdnem 3 éves).

Azt mondanám, hogy inkább 23-as csizmát vegyél, talán nem lesz olyan nagy, és úgyis lesz rajta harisnya+zokni is.

2011. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám, hogy nem baj ha 23-ast veszel. A csizmáknál nem annyira számít ha nagyobb, mert amelyik tartja a bokát az úgysem fog lötyögni vagy leesni róla. Egy nagyon vastag zoknival meg még jobb. Tavaly a kislányomon 1-2 számmal nagyobb csizma volt, kaptuk ajándékba, de ráadtam, mert nem lötyögött a bokáján, és simán tudott benne futni is. Télre is lesz egy 24-es csizmánk, habár most az ő lába csak 22-es, de rá fogom adni, mert fűzős végig és rá lehet szorítani a bokájára, vastag zoknival teljesen jó lesz.
2011. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én nem értek egyet az "1-2 számmal nagyobb is jó"-val. Te vennél magadnak úgy cipőt, h nem próbálod fel előtte? Hiába méred le, hiába szorítod rá a bokájára, lehet, h olyan laza lesz a lábfeje, h lötyög elöl, meg orra esik benne. Én mindig úgy veszem, h a pont jónak a talpbélését beleteszem a kiszemeltbe, és úgy látom, h hátul van e egy ujjnyi hely. Mert elvileg annyival kell nagyobbnak lennie. (Azt meg h melyik talpbélés pont jó, azt úgy mérem le, h beleteszem a szandáljába, és ott szemmel is látszik.)

De amúgy pontosan nem lehet megmondani, h mekkorát vegyél, mert 5mm eltérés már sokat számít. Kb. plusz 1cm-rel kellene nagyobb, de ha csak 12,5 a lába, akkor a 13+1cm nagyon nagy, viszont, ha 13cm a lába, akkor meg a 12,5+1 túl kicsi. Ha így akarod venni, akkor pontosan mérd le mindkét talpát állva, súlyával ránehézkedve.

Ja, és nekünk van olyan 22es cipőnk, ami rövidebb, mint a 21es! Csak így se vegyél. Mindenképpen mérj hozzá!

2011. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak ugyanekkora a lába,21es cipőt hord, és 23-ast vettem.

Picit nagy,de addig még talán nő, illetve ha 2 zoknit, vagy egy vastagat adsz rá, akkor nem fogja zavarni.

Én úgy voltam vele, hogy 7000 ft-ról 3500-ra le volt árazva a csizma(gondolom mert tavalyról maradt), így bepróbálkoztam vele.

2011. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

15:27 vagyok. Azt kihagytam, h kb 1éves koráig nőtt a lába a fiamnak, mint a gomba, de most több mint fél éve egy méretet hord! Év elején vettünk neki egy bakancsot, de szerintem még idén télen is abban fogja kezdeni. Lehet, h közben kell majd váltanunk, de lehet, h kihúzza benne egész végig. De az is lehet, h egyből új kell, mire bejön a hideg. Szerintem ez kiszámíthatatlan. 2mérettel nagyobbat biztos nem vennék.

Inkább veszek neki 2olcsóbbat, mint egy 2számmal nagyobbat. Én biztos hülyét kapnék, ha magamon 1 számmal nagyobb csizmában kellene kitelelnem. Szerintem neki se lenne kényelmes (főleg úgy, h még nem is régóta jár, azaz nem annyira stabil a mozgása). De ez csak az én véleményem.

2011. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!