Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok szokás a gyereknek...

Nálatok szokás a gyereknek névnapra is tortát csinálni/csináltatni, vagy csak szülinapra kap?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 07:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
torta szülinapon van nálunk, névnapon beülünk cukrászdába, ott eszünk 1-1 szelet süteményt, vagy otthon sütünk valamit. Ajándék (bár nagyságban nem ugyanaz) mindkét alkalomkor van.
2014. okt. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ajándékozás van, de kisebb értékben mint szülinapkor. Torta nincs, de süteményt sütök. Az rendben van ha jönnek vendégek és nagymama süt egy gyümölcstortát, de direktbe csináltatni egy komplett cukrászdai tortát gyertyával és tüzijátékkal felesleges. A gyereket is csak összezavarná.
2014. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mi egyáltalán nem tartunk névnapokat, így nálunk a torta gyertyával, figurával stb. a születésnaphoz tartozik.

"sima", gyertya nélküli torta szokott még lenni családi vagy egyéb ünnepeken is természetesen.

2014. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nálunk is van ajándék, meg sütik is, hisz jönnek a vendégek, meg kell kínálni őket. épp ezért ha anyós hozna nekem egy tortát, hát engem pont nem érdekelne, de gyertyát nem tennék rá :)
2014. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Tortát csak szülinapra szoktam sütni, de ha kérné, simán sütnék névnapjára is, miért ne? Végül is csak annyi a különbség, hogy melyik formában sütöm ki a tésztát. Hagyományos gyertyát nem tennék bele (mivel nincs öt és feles gyertya:)) de akár egy figurás, pl micimackós gyertyát is bele lehet tenni, ha épp rájön a gyerekre a gyertyafújás, miért, ki tiltja meg? Senki. Úgy csinálja mindenki, ahogy jól esik.
2014. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Névnapra sütit, szülinapra tortát, de azt is csak a "szokás" miatt, mert utáljuk a tortát, szívesebben eszünk sütit.
2014. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk én holnap vagy holnapután kapom meg az elmaradt névnapi tortám
2020. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!