Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma a boltban hallottam, ahogy...

Ma a boltban hallottam, ahogy egy anyuka és nagymama 'zsarolja' a 5-6 éves kislányt. Szólnom kellett volna nekik, hogy nem tesznek ezzel jót?

Figyelt kérdés

A játék részlegen nézelődtünk, és a másik sorban láttam, hogy a kislány válogat a játékok között és a mamája beszél hozzá, nem is figyeltem fel csak akkor, amikor a kislány azt mondta: Jó, jó, megígérem, soha többé nem fogok maszturbálni. Meglepődtem, és hallom utána, hogy a mamája mondja neki, hogy ha tényleg megígéri, megveszi neki mind a két játékot, amit választott. Bele is tették a kosárba. Büszkén szalad oda az anyukájához, és kiabálva meséli az anyukájának, hogy 'nem fogok többé maszturbálni!' Anyja meg kicsit szégyellve szól rá, hogy ne ordítson már. Gondolom nincs a kislány teljesen tisztában a fogalommal, talán csak annyi, hogy valami jó dolog, ami tiltott.

Szólnom kellett volna az anyukának, hogy ezzel a zsarolással kárt okozhatnak a kislány későbbi szexuális életében?

Most kicsit lelkiismeret furdalásom van, hogy nem említettem neki, hogy legalább nézzen utána az interneten. Nyilván nem akartam volna kioktatni, csak tanácsokat adni.


2014. okt. 27. 18:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kellett volna szólnod, semmi közöd hozzá.
2014. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Semmi közöd hozzá.
2014. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem venném jó néven, ha egy üzletben egy idegen anyuka adna tanácsot.

Nem ismered a hátteret, szerintem jól tetted, hogy nem mentél oda. Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja (meg ahogy tudja).


Engem a pici babát kenguruban hordók zavarnak. AMikor csak úgy lóg a csöpp kis lába a babának, mégsem megyek oda senkihez, hogy járjon utána, mennyivel egészségesebb egy meitai pl,vagy kendő, mint egy kenguru.


Erre van a védőnő, meg az orvos.

2014. okt. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%

Kizart, hogy egy 5-6 eves gyerek ezt a szot hasznalja.

Neked meg semmi kozod hozza.

2014. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
42%
egyetértek az utolsóval. az egész helyzet abszurd.
2014. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
miért kellett volna szólnod? Nem a te dolgod, törődj azzal.
2014. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
ne szólj bele más gyereknevelésébe,főleg,hogy még csak nem is ismered Őket.
2014. okt. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%
#4-nek igaza van, ez kamu kérédsedfos lett. Ásd el magad.
2014. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nem kamu a kérdés, miért állítanék olyat, ami nem igaz? Sosem szoktam belehallgatni mások beszélgetésébe, éppen ezért tűnt fel, hogy mit mondott a kislány.

Nem az én dolgom, éppen ezért nem szóltam. A kérdés arra irányult, hogy a lelkiismeret furdalásomat enyhítsem azzal, hogy az volt a legjobb döntés részemről, hogy nem adtam tanácsot még úgy is, hogy szegény kislány milyen zsarolásnak van kitéve.

2014. okt. 27. 19:38
 10/25 anonim ***** válasza:
61%

Egy 5-6 eves nem hasznalja ezt a szot es kizart, hogy az anyja/nagyanyja igy nevezte volna a tettet. Max azt mondhattak neki, hogy ne nyulj a bugyidba, vagy ne simogasd magad ott, stb.

Tovabbra sincs kozod hozza

2014. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!