Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma a boltban hallottam, ahogy...

Ma a boltban hallottam, ahogy egy anyuka és nagymama 'zsarolja' a 5-6 éves kislányt. Szólnom kellett volna nekik, hogy nem tesznek ezzel jót?

Figyelt kérdés

A játék részlegen nézelődtünk, és a másik sorban láttam, hogy a kislány válogat a játékok között és a mamája beszél hozzá, nem is figyeltem fel csak akkor, amikor a kislány azt mondta: Jó, jó, megígérem, soha többé nem fogok maszturbálni. Meglepődtem, és hallom utána, hogy a mamája mondja neki, hogy ha tényleg megígéri, megveszi neki mind a két játékot, amit választott. Bele is tették a kosárba. Büszkén szalad oda az anyukájához, és kiabálva meséli az anyukájának, hogy 'nem fogok többé maszturbálni!' Anyja meg kicsit szégyellve szól rá, hogy ne ordítson már. Gondolom nincs a kislány teljesen tisztában a fogalommal, talán csak annyi, hogy valami jó dolog, ami tiltott.

Szólnom kellett volna az anyukának, hogy ezzel a zsarolással kárt okozhatnak a kislány későbbi szexuális életében?

Most kicsit lelkiismeret furdalásom van, hogy nem említettem neki, hogy legalább nézzen utána az interneten. Nyilván nem akartam volna kioktatni, csak tanácsokat adni.


2014. okt. 27. 18:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
56%
Én értem,h mi a problémád.:) én is ilyen lelkizős fajta vagyok.ebben a helyzetben lehet h anyuka nagyon kiakadt volna.és nem azért,mert te bunkó vagy,de biztos kellemetlenül érinti a dolog,saját tehetetlenségét vetítette volna rád.ha nem lenne olyan buta,tudná h ez természetes a gyerekeknél és nem így kell megoldani ezt a kérdést.sajnos nem tudsz mindenkin segíteni...
2014. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
63%
Biztos,h nem kamu a kérdésed..egy kislàny is hasznalhatja ezt a szót mert mint kiderült ők erről màr beszèltek otthon ès anyuka a nevèn nevezte a dolgot a gyereknek meg mèg tetszik is ez a szó!amugy ne legyen bűntudatod nem vagyunk egyformàk és nem is szólhatsz bele ebbe ,de nem biztos,h ezzel kàrt okoz az anyuka,amugy en is ugy gondolom csak igy mellèkesen,h ne maszturbàljon az a kislàny!!
2014. okt. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
81%

"ha szóltam volna is csak azért, hogy a lányának ne okozzon törést a szexuális életébe"

-ha egy kicsit többet értenél a világból, többet tudnál, mint amit az interneten olvastál, és mániákusan forgatod a fejedben, akkor tudnád:

hogy az sokkal nagyobb baj, sokkal nagyobb törést okoz a gyerek lelki fejlődésében, ha a gyerek feje fölött róla beszélnek.

Minden baj, főleg, ha a neveléséről beszélnek róla, fölötte úgy, hogy hallja. Nem várom, hogy ezt megértsd, menj, csináld a mániád.

2014. okt. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy nem szólaltál meg. Nem muszáj neked mindenbe beleszólni. És más gyerekét nevelni sem a te felelősséged. Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod...
2014. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Medve anyám, nehogy már beleszólj ilyesmibe! Habár egyértelműen igazad van, de ez nem a te dolgod. Vannak rokonaik, barátaik, ismerőseik, van annak a gyerekenek apja, keresztszülei stb, ők esetleg beleszólhatnak, te nem!
2014. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!