Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyre többet hallok ujjabban...

Klaudia0119 kérdése:

Egyre többet hallok ujjabban megint a babakötvényről ami 2005-be lehetett elöszőr igényelni! A fiam 2006 ban született most 8 éves! Már nem tudom megigényelni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
válság van, az emberek szegények és féltik a gyereket. a gyaroltban ebből nem biztos hogy lesz pénz a jövőben, a bankok össze-vissza variálnak, infláció van, lehet hogy majd egy hónap kolit kajával ki tud majd fizetni belőle. Ennyi.
2014. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igényelni most is, itt minden infót megtalálsz: [link]

Államkincstárnál lehet intézni, minden kérdésedre válaszolnak, velem nagyon kedvesek voltak, de legalább egy óra volt a procedúra. Szerintem megéri nyitni, de csakis az államkincstárost, nem mindenféle bank kitudjamilyen megtakarítását, amit babakötvényként akarnak az emberre rásózni.

2014. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Na utolsó neked meg szüleidnek sem volt magánnyugdíjpénztára az biztos. Pont a babakötvény lesz az első amit lenyúlnak.
2014. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Volt magánnyugdíjpénztári pénzem, de a babakötvény egész más, annyira biztonságos, mint egy állampapír.
2014. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Jaj utolsó ne röhögtess tovább.
2014. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

az állam és a biztonság szókapcsolatnál nekem már csak az állam és a tisztességes szókapcsolat a groteszkebb. Én nem tom te melyik országban élsz vagy mit szívsz, de nem vagy magadnál az fix.

(és nem, nem egy személy kritizál, mi legalább két ember vagyunk)

2014. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyet kötni annak, aki nem bízik benne, én csak elmondtam a véleményem. És kíváncsi lennék a biztonságos megtakarítási alternatívára 18 év távlatban, homályosítsatok fel légyszi, mert valami elkerülte akkor a figyelmem.
2014. okt. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Öööm tartós befektetés és a gyerekre költenél? Oktatás. Élmények. Ez az amibe érdemes fektetni, amit nem vehetnek el a gyerektől. Minden másra hat az infláció, kitudja hol lesz X év múlva.
2014. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pénzügyi befektetésre gondoltam, a babakötvény infláció felett kamatozik, mert az inflációhoz kötött a kamatozás, mellesleg amennyit érdemes belerakni, abból kb. kifizetheti majd a tandíja negyedét, de ez is egy pillér a jövőjének építésében. Mondjuk a kérdező totál nem erre kíváncsi, kissé elkanyarodtunk, bocs kérdezőtől a sok offért!
2014. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk lakásvárlás amit majd megkaphat 18-20 évesen, vagy lakáselőtakarékosság, bármi ami nem állam függő.
2014. okt. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!