Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb? Volkswagen...

Melyik a jobb? Volkswagen Passat 1.6 (2003-2004) vagy Skoda Octavia 1.6, , , ,1.6 fsi (2005-2006)

Figyelt kérdés
Melyikkel járok jobban? Megbízhatóság stb

2014. okt. 4. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Megbízhatóság ugyanolyan, mivel technikára ugyanaz a két autó. Az Octavia gyakorlatilag egy Golf sedán nagyobb beltérrel, itt-ott azért kevésbé minőségibb (pl rosszabb zajszigetelés, rosszabb beltéri anyagok), de attól még elég jó.

Én egy Octaviát vennék, mivel olcsóbb és elég hely van benne.

2014. okt. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok megalomániás, de én hanyagolnám az 1.6-os benzinest. Volt erről a napokban egy kérdés, igaz A4-gyel, de tömegben az is hasonló autó:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__614..


Félre ne értsd, el lehet vele normálisan közlekedni, de sok utassal/csomaggal/klímával nem lesz egy rakéta. Szokták ajánlani az 1.8T motort, az bár bonyolultabb, de kiforrott és megbízható technika (a későbbiekben meg ott az 1.8TSI, bár az már egy picit másabb). Elhanyagolhatóan eszik többet, viszont ha kell, akkor lehet vele utasokkal is haladni.


Ismerősömnek volt 1.6-os B6 Passatja. Neki 10 liter körül evett az autó, igaz picit nagy is a lába.


Ha nyugodt tempóban közlekedsz, keveset pályázol akkor okés az 1.6, egyéb esetben én kihagynám.

2014. okt. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Octaviabol tdi-et ajánlanám. Nincs tapasztalatom az 1,6 FSI-vel. Legjobban a turbó benzinesekkel a TSI-el kell vigyázni. Octaviaba talán olcsóbbak az alkatrészek meg az autó alapból olcsóbb mint a Passat.
2014. okt. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha nem a városban akarsz pár száz métereket rohangálni vele, hanem hosszabb utakra használod akkor dízelt nézz. Egyik dolog hogy erősebb is, a másik meg hogy ne zabál annyit. Nekem nem Skoda és Volkswagen autóm van, de 1.9-es JTD motoros 140 lóerővel és 5.5-6 litert eszik, ami azért szerintem nagyon jó, főleg hogyha odalépsz neki akkor bír is menni 5 személlyel, pillanatok alatt benne van a 140-150 km/h-ba
2014. okt. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! JTD igen az egy bitang motor nekem Alfa GT 1.9 JTD-m volt de imádtam..
2014. okt. 23. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!