Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet a...

Hány éves kortól lehet a gyereket zenetanárhoz vinni, hogy megkedvelje a zenét?

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem attól fogja megkedvelni, ha zenetanárhoz viszed. Olyan élményt kell neki nyújtani, ami a zenéhez kötődik és pozitív. Pl. gyerekkoncertek, táncházak, otthoni zenehallgatás, éneklés, zenés játékok, mondókázás, hangszerek, stb. Ha ez megvolt, akkor kisiskolás kortól lehet vinni zeneiskolába. Néhány helyen van zeneovi, ami ennek az előzménye, ha ilyet találsz, ajánlom. Nekünk bevált, a zeneiskola viszont csak elvette a kedvét.
2014. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagylányommal 2 éves volt a kicsi meg akkor volt 3 hós, mikor zenekertbe kezdtünk járni. Ez anya-gyerek zenés játszós kör volt. Heti 1x ahol zenéltünk, táncoltunk, énekeltünk. Imádták.

Szóval nincsen kor. Keress baba-mama csoportokat.

2014. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem mondták, nincs korhatár.

A zenével tényleg születésétől kezdve lehet ismertetni, aztán látod rajta, hogy szereti-e vagy nem. Én anno mindent kipróbáltam a babámon, az operától kezdve a kemény rockig, néztem a reakcióit, volt amit szeretett, volt ami sehogy sem hatott. Erőltetni viszont semmit sem szabad.

Aztán ahogy fejlődik, jöhetnek a zenés mondókák, közös énekek. Az én másfél évesem most azokat szereti a legjobban, amikben ő is részt vehet (Csip-csip-csóka, Cirmos cica haj stb).

2014. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!