Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart egy vírusfertőzés?...

Meddig tart egy vírusfertőzés? Ovisoknál van valami vírus?

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem immunrendszertől függ, ki mikor lábal ki. Ovisoknál meg mindig van valami... gondolom óvódája válogatja - nálunk épp mind köhög és taknyos, azelőtt meg valami hasmenéses, előtte meg kéz-láb-száj fájás vonult végig több hullámban.
2014. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A gyerekemnek nem fáj semmilye, "csak" lázas, ezáltal gyenge, fekszik egész nap szegénykém. Meddig tarthat? Annyira aggódom a kis lurkómért, olyan kis elesett.:(
2014. nov. 1. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:

attól függ milyen vírus... 1naptól akár 3 hétig is tarthat...

ezek a "csak lázas" vírusok általában 3 nap. gond akkor van ha ilyenkor még bacit ss összeszed, mert akkor jön rá a szövődmény, fülgyulladás, hörghurut, tüdőgyulladás. de ezek azért ritkán fordulnak elő :)


ovikban mindig vannak vírusok...

2014. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha 3 napnál tovább tart a láz, akkor már nem vírusról vagy nem csak vírusról van szó. Vírusos fertőzés ugyanis max. 3 napig szokott lázat okozni, ha már tovább tart a láz, akkor nagy a valószínűsége, hogy nem vírus, hanem baktérium okozta fertőzésről van szó, vagy vírusnak indult és felülfertőződött baktériummal.

Szóval ha letelik a 3 nap és utána még mindig lázas, akkor mindenképpen orvos!

És ha kap gyógyszert, akkor a láz azért át szokott menni, de maguk a tünetek, a pár naptól a 2-3 hétig is eltarthatnak.

2014. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam most volt benne. Nem volt semmi más tünete, csak 3 napig lázas volt. 4.nap reggelén, úgy ébredt mint akinek nem volt előtte 3 napig semmi baja. Első 2 nap 4 óránként kellett neki adnom felváltva a Nurofent és a Panadol szuszpenziót. Kis drágám, egész nap rajtam csüngött, egy lépést nem tudtam tőle tenni. 5,5 éves.
2014. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk sajnos ez a 4. nap, igaz most rohangál, játszik, semmi baja láthatólag, de tegnap is ugyan ez volt. Déltől késő délutánig tartott a lázas időszak. Remélem ez már lecsengőben van nálunk is.
2014. nov. 1. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, minden oviban van valami.. Nálunk most kéz láb száj betegség volt, és bárányhimlő. ( lányom utóbbit kapta el). Holnap megy újra, kíváncsi vagyok, meddig tart.
2014. nov. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a kéz-láb-száj szindróma söpört végig a csoporton (kisfiam is itthon volt), előtte hányós-hasmenéses járvány volt, na meg a taknyos-vírus, bár ez állandó szerintem.
2014. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!