Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám rászoktatni a...

Hogyan tudnám rászoktatni a lányomat a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Decemberben lesz 3 éves a lányom, és sehol nem tartunk ezügyben.Annak idején 6 hónapra született, 80 dkg volt összesen, de hát erre azért nem lehet mindent ráfogni.

Kb.1 hónapja kezdtem azt el, hogy itthon már bugyiban van, de legtöbbször belepisil.A bilire nem hajlandó ráülni, csak este fürdés előtt(eleinte ráült)de még soha nem produkált bele.

Ha kérdezem hogy kell - e pisilni, visítva elszald, és közli hogy nem, ha mondom Neki hogy üljünk rá a bilire, ugyanez a helyzet.

Aztán ha bepisilt, szól hogy vegyünk föl pelust.

Azt mondják nem szabad erőltetni, de hát mégis akkor mit csináljak?

Én rontottam el valamit?

Van egy 8 hónapos fiam is, nyilván féltékenység is van a dologban.


2008. aug. 13. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A fiam és a lányom között 19 hónap a kórkülönbség. Amikor a szobatisztaságot kezdtem el náluk, akkor a fiam 2,5 a lányomnál 2 éves korban kezdtük el. A fiamnak nehezebben ment. Eleinte délután 2-3 órára levettük a pelust, de alsónacit nem kapott csak kisnadrágot, ha pisilnie kell, akkor gyorsan tudjon a bilire szaladni. Neki 1 teljes hét kellett hozzá, mire megértette, hogy mit is akar tőle Anya. Szóval 15 percenként csüccsentettem a bilire és ha pisi is ment bele, akkor a saját kis füzetébe egy kiválasztott matricát ragaszthatott bele. ( Ezt a védőnőnk tanácsolta és bejött!!!)

Amikor már ment a bilibe pisilés délutánonként, akkor már délelőtt is próbálkoztunk vele. Így elérte, hogy délelőtt és délután sem kellett neki pelus. Kb 1 héten keresztül aztán már nem is volt pisis a kis pelusa a délutáni alvás után, onnantól elhagytuk a pelust a délutáni alvásnál. Tehát így már csak éjszaka kellett a pelus.3-4 hónap után a fiam szobatiszta lett és már éjjel sem volt pisis a pelusa!!!!!!!

A lányom is hasonlóan lett szobatiszta, csak neki kb 2 hónap kellett hozzá.

Sok kitartást kívánok neked! Ne keseredj el, menni fog.

A szomszéd kislány 3 évesen 1 hét alatt lett szobatiszta, úgy hogy egyszer csak azt mondta az Anyujának, hogy mostmár nem kell neki a pelus.Az ő Anyuja sem erőltette a dolgot.

26 hetes kismami

2008. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én unokahúgom is ilyen volt, igaz Ő kicsit kisebb, 2,5 éves. egészen februárig visított a biltől. elköltöztek abban a pillanatban nem hogy a bilire, de a wc-re ült, valamint a kisöccse megindult.


Nem szabad ezt eröltetni, sajnos, mert annál rosszabb lesz.

2008. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem két kisfiam van soha nem erőltettem a szobatisztaságot és a nagyobbik fiam két nap alatt szobatiszta lett még éjszaka is.A kicsifiam 20hónapos most ott tartunk,hogy kiteszem a bilit neki és ráül van amikor belemegy a pisike valamikor nem,de nem erőltetem,nem ültetem rá percenként.Magátol ül rá.Sok sikert!
2008. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!