Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 2 éves a kislányom és...

Lassan 2 éves a kislányom és egyszerüen nem tudom rászoktatni a bilire. Ha mondom neki, hogy üljünk rá azt mondja nem és elszalad! Hogy szoktassam rá a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most sehogy, majd egy év múlva
2011. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
egy lolitának még nem kéne ilyesmivel foglalkoznia
2011. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam sose ült bilire, azt mondta szorítja. Van wc szűkítője, de már állva pisil. Kaki sajnos még a gatyóba megy. 2 éves + 5 hónaposan került le róla a pelus. Előtte többször próbálkoztunk de nem ment. Egy reggel ő kérte, hogy ne pelust kapjon hanem kisgatyót.
2011. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a legfontosabb a türelem. ki kell várni hogy megérjen rá lehet hogy majdnem 3 éves koráig várni kell rá. egyébként ilyenkor még korai rászoktatni a bilire. én kivártam mindegyik gyereknél és nem volt gond soha gondolok itt az éjszakai bepisilésre meg hasonló dolgokra
2011. aug. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Decemberben lesz 3 éves a lányom, nem bilizik, nem tudom sehogy rávenni.

Az utóbbi pár napban a wc-re hajlandó ráülni, de még kell a pelus.Ez van nem szabad erőltetni.

2011. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd, majd fogja akarni ne aggódj, erőltetni nem szabad mást meg nem tudsz tenni úgysem. Nálunk ugyanígy kezdődött de pár hét múlva már érdekelte is a dolog teljesen magától akart a WC-be menni. Pl. rájöttem, hogy utálja a bili csak a wc-be akart menni és eleinte bámilyen furcsa csak kakinál szólt, a pisi pelusba ment. Volt rajta pelus egyébként de a kakinál mindig magától szólt, hogy Ő a wc-be akar menni. Azóta már úgy ahogy szobatiszta bár még mindig vannak balesetek. Már nincs pelus itthon (csak ha alszik vagy elmegyünk) de már lassan 2 hónapja gyakoroljuk a dolgot. Szóval türelem, türelem...hagyd, majd később megpróbáljátok.
2011. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, és az enyém most 2,5 éves már.
2011. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Még nincs 2 éves, miért erőlteted? Csak ártasz vele.

Várj, majd megérik rá. Lehet, hogy csak 2.5-3 évesen, de hidd el, eljön az idő. Addig tegyétek el azt a bilit.

2011. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jövő nyárig ezzel bőven ráérsz.
2011. aug. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én pl. egyáltalán nem biliztem, hanem egyből a wc-re ültem.
2011. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!