Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek elrontottunk valamit?

Szerintetek elrontottunk valamit?

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiúnk 3 éves,kisebbik 3 hónapos.A nagyobbik fiammal kapcsolatban kérdezek.Mikor megszületett,az anyósoméknál laktunk még, 2,5éves volt mikor külön költöztünk.Az elején nehezen szokta meg,hogy itthon van itthon és nem a mamáéknál van az otthona már. A baj az,hogy mondta is már nekem,hogy a mamát meg a papát jobban szereti mint minket,mert ők mindent megengednek neki,mi meg nem.

Az igaz,hogy nálunk vannak szabályok,pl:délutáni alvás,napi 5-ri evés,nem az van amit ő akar,hanem az,amit mi jónak látunk neki.

A nagyszülök mindent megengednek neki,a visszabeszélést,a parancsolgatást,az evést bármikor abbahagyhatja ha csak két kanállal eszik,akkor is.

Itthon ugyan ezekkel a dolgokkal bepróbálkozik,csak nem sikerül nálunk,meg mi a hisztit sem engedjük.

Elrontottunk valamit a nevelésben,hogy hozzájuk jobban húz ,mint hozzàm,az anyjához? Vagy csak én reagálom túl? Én mindennél jobban szeretem a gyerekeimet.



2014. nov. 2. 19:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mindenki a könnyebb utat szereti választani, Ő is. Ez nem szeretet kérdése, nagyszüleinél ő az úr, minden úgy lesz, ahogy ő akarja. Neki az a kényelmes. A szeretet, mint érzelem jóval később alakul ki, most a kényelem, a komfortérzés vezérli.
2014. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sztem csak azért mondja ezt mert ők mindent megengednek! Meg talán még kicsit fura neki az h elköltöztetek és még kistesó is jött! Sztem ne vedd a szívedre alakulni fog ez!
2014. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Minden gyerek így van a nagyszülökkel, és az természetes, hogy ott több mindent megengednek.


De ne haragudj, egy dolog igencsak megdöbbentett.

Ez miért baj szerinted! "az evést bármikor abbahagyhatja ha csak két kanállal eszik"

Egy gyereknek nem kell többet enni, nt amennyi jól esik neki és ha ez két kanál, akkor annyit. Ha megköveteled töle, hogy megegye, ami elötte van, ezzel csak rossz evövé teszed, ilyen nem szabad csinálni!!!!

2014. nov. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3-assal teljesen egyetértek, az evéssel kapcsolatban is!
2014. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti és utolsó!

Az evéssel kapcsolatban nem arra gondoltam,hogy halálra akarom etetni a gyereket. Itt arra gondoltam,hogy nálunk nem hagyhatja ott az étel azért mert játszana éppen,vagy mert megy egy mese. Ismerem,tudom hogy mennyiből mennyit tud megenni,mennyi esik jól neki. Hogy jobban értsétek,mire gondolok: Ha egész nap ott lenne és egész nap két falat,de konkrétan kettő,után azt mondja hogy nem kell több,akkor ők általában ráhagynák,de az édesség meg menne.Szerintem előrébb való a normális kaja.

2014. nov. 2. 21:02
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem egy kicsit szigorú vagy!az evéssel kapcsolatban teljesen egyetértek az előttem szòlokkal!azért 3 évesen igazán hagyhatnád hogy kifejlődjön a saját akarata!ha mindent ugy csinal ahogy ti jónak látjátok mi lesz vele felnőttként ugy értem joggal érezheti hogy neki nincs véleménye ez komoly gondokat okozhat felnőtt korban!
2014. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem erőltetek rá minden ételt,van amit nem szeret,ha olyant is főzök,neki csinálok mást.Igazából csak náluk csinálja ezt,ha ott vagyok ha nem,az oviban mindent megeszik,többet is mint abkorabeliek,a sógornőmnél is rendesen eszik,szinte ugyan annyit mint az ő lassan 6 éves fia. Itthon is csak akkor próbálkozik,mikor a mamáéktól haza jön,mivel ők a közvetlen szomszédaink,szinte minden nap átmegy vagy átvisszük,amit nem bánok,csak sokszor ellenünk beszélnek,szóval ellentetjét annak amit én vagy a párom mond. Ez a szerintem túlzott ragaszkodás fog változni idővel? Hogy én legyek az elsőszámú ember számára?
2014. nov. 2. 23:51
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

"Igazából csak náluk csinálja ezt,ha ott vagyok ha nem,az oviban mindent megeszik,többet is mint abkorabeliek,a sógornőmnél is rendesen eszik,szinte ugyan annyit mint az ő lassan 6 éves fia."


És EZ szerinted jó!?!?!?!? Mert ez a legjobb módszer arra, hogy elhízott ember legyen belöle, aki aztán élete végéig szenvedhet emiatt. Egy gyerek nem hízódisznó, hogy az a pozitív, ha agyonzabálja magát - márpedig ha ehy HÁROM éves annyit eszik, mint egy HAT éves, akkor ott valami nagyon nincs rendben.

2014. nov. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na akkor álljunk csak meg ! Nem az evéssel kapcsolatban vannak problémáim, 15 kg, a védőnőnk is azt mondta, hogy ez átlag súly mikor megkérdeztem hogy ez jó -e! Küllemre sincs elhízva, sőt...

ismerem, tudom mennyit kell ennie, hogy egészséges legyen, nem hizlalni akarom, csak azt szeretném , hogy a napi ötszöri evése meglegyen, a többször kevesebb elven vagyok, de azt elvárom, hogy a nagyszülők is betartsák ezt.Mért, jobb az, ha pl gyümölcs helyett kap 2 nyalókát? Nem tömöm a gyereket, csak annyit várok el, ami jól esik !

2014. nov. 3. 11:48
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy-egy hétvégén a nagyszülök más rendszert tartanak, mint ti otthon, attól a ygereknek nem lesz semmi baja, söt az, hogy nem mindenhol egyformák a szbályok az a természetes.


Figyelmedbe ajánlom ezt a cikket:


[link]


Egyébként a fö probléma az evéshez való hozzáállásoddal, hogy egyrészt TE akarod tudni, hogy a GYEREKNEK mennyi ételre van szüksége - pedig ezt Ö MAGA tudhatja csak, másrészt meg az - és ez a nagyobb gond - hogy arra vagy büszke, hogy a gyereked SOKAT eszik, többet, mint a többiek az óvodában, meg annyit, mint egy dupla idös gyerek.

2014. nov. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!