Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula-műtét meghozta a...

Orrmandula-műtét meghozta a várt eredményt? Mi volt az oka és hogy alakult utána a gyermeked egészségügyi állapota?

Figyelt kérdés
2014. nov. 4. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 és fél évesen állandó középfül-gyulladás miatt vették ki a fiamnak. Javult a helyzet, de még előfordult kb. 8 éves koráig.
2014. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokat volt beteg, mandulagyulladása volt, köhögött. Nem tudta rendesen kifújni az orrát. Meg volt nagyobbodva az orrmandulája. Éjszaka annyira horkolt, hogy könnyes szemmel hallgattam, ha benéztem rá, szóval légzési nehézségeket is okozott.

Ovi előtt 3 éves korában kivetettük. Egy csapásra megszűnt a horkolás. Kevesebbet betegeskedik. A hangja is normális, nem orrhangon beszél. Minden korábbi probléma megoldódott.

Éjszaka szépen, egyenletesen lélegzik.

2014. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is meg volt nagyobbodva, gátolta a légzésben, mindig a száján vett levegőt. És a hallása sem volt tökéletes, elzárta a fülkürtöt is a megnagyobbodott orrmandula. Alvásnál is nagyon hangosan vette a levegőt, de nem horkolt.

Nem volt beteges ennek ellenére, a füle sem volt begyulladva, bár a doktornő látta, hogy piros belül, de 1-szer fájlalta csak 4 év alatt.

Viszont órási és kráteres volt még a garatmandulája is, azt is kivették és kapott mind a 2 fülébe tubust is, elég nagy megpróbáltatás volt ez, mindent egyben. :( Én is szétidegeskedtem magam.

Nem beteges azóta nem. Nálun viszont azóta horkol, gondolom ha fáradtabb és mostanában köhécsel, aminek az okát még nem tudjuk. A tubussal járunk időnként kontrollra, ezt a köhögést is majd megemlítem a szakorvosnak, hátha lesz ötlete, mert a gyerekorvos kvázi nem tudja.

2014. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk szintén többször volt fülgyulladása, nátha ráhúzódott többször a fülére, sajnos ettől a hallása is rosszabb lett. Szintén kaptunk tubust is mindkét fülébe, nemrég volt a műtét, úgyhogy én még csak reménykedem, hogy kevesebbet lesz idén beteg! Eddig még szerencsére egész jól megúsztuk.
2014. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen változott. A lányomnak mindig begyulladt, 40 fokos làzzal. Orr hangja volt ésx horkolt a lányom. Kivették a manduláját és érthetőbben beszél, és nem volt beteg idén február óta.
2014. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!