Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha májusba...

Mit csináljak, ha májusba lesz 2 éves, de csak szeptembertől veszik be a bölcsibe?

Figyelt kérdés

1, nem nagyon van keret családinapközire, bébiszitterre

2, nem nagyon van lehetőség a GYES-ből kisakkoznom a költségvetést...

3, igazság szerint nem is szeretném még kiengedni a "szárnyaim alól" de tesót semmiképpen nem szülnék (mert ezen az alapon a tesó után is kell tesó, és így tovább)


mi a megoldás? valakinek van valami jó ötlete, tippje, tapasztalata?


2014. nov. 10. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Enyém decemberben lett 2 éves, és rákövetkező szeptemberben vették fel a bölcsibe... Nem volt más választás, otthon kellett vele maradnom, ami miatt viszont felemésztődött az összes tartalék pénzem...
2014. nov. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Barátnő vagy nagyszülők, valaki?
2014. nov. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsivel beszéltél már?

Nálunk év közben is beveszik a gyereket, ha be lett íratva, vagy valamilyen módon jelezve, hogy te vinnéd. Megértőek ebben az esetben, tudják, hogy a gyes semmire nem elég. Ha van munkáltatóid, előre is vehetik a várólistán.

Az ovi az már más, oda tavasszal kell beíratni, és év közben csak költözés vagy hasonló esetek miatt vesznek be új gyereket.

2014. nov. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyik nem tudnak segíteni?
2014. nov. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Menj már most a bölcsibe és jelezd, hogy mindenképpen 2 éves korában vinnéd, mert muszáj dolgoznod. Bölcsi nyáron is van- legalábbis ahol én lakok talán 2hetet nem volt egész nyáron bölcsöde.

Nagymamák nem vállalják a nyárra?

Vagy kezdj el takarékoskodni, esteleg nagyszülőknek mondani, hogy arra a három hónapra a nyári időszakba majd segítsenek be anyagilag, és szeptembertől viszed.

2014. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért nem veszik be májusba a gyerkőcöt??

beírattad,jelezted már korábban,hogy neked menned kell dolgozni??

Mert ha igen akkor kötelesek felírni a listára és "tanévkezdéssel" kötelesek a látszámba bevenn tehát ezt most szeptembertől kellett volna.


Az én fiamnál is így volt!6 hónapos korában felírattam a listára majd ő is 2 évesen májusban kezdte de már előző év szeptemberétől a bölcsivezető bekalkulálta a létszámba azaz fent volt neki tartva a hely!


Én elmennéelsőkőrben a bölcsivezetőhőz ha ő nem segít akkor írány az önkormányzathoz a jegyző és tessék panaszt írni!

Vigyázni kell mert sokszor az üres helyeket feltöltik olyan gyerekekkel akiknek az anyukájuk otthon van(pl kistesóval...valahonnan szerez munkáltatóit)ergo elveszi attól a helyet akinek az anyukája valóban menne már dolgozni!


Szóval írány a jegyző ha kell még Ombudsmannal is fenyegetőznék!

2014. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Nálunk is van évközben is felvétel a bölcsibe. Ha tudsz, akkor beszélj másik bölcsivel, hátha. Ha nem, akkor ezekkel próbálj beszélni, hogy neked vissza kell menned dolgozni. Nálunk ha mind a 2 szülő dolgozik, akkor évközben is beveszik a gyereket.
2014. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs évközbeni bölcsi. Szeptemberben kezd mindenki. (Zugló)
2014. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ezt hívják diszkriminációnak!

Szabály van rá a bölcsikben,hogy a beszokatás folyamatos tehát évközvben is mehetnek a gyerekek!


ha nekem csak májusban tölti a gyerekem a 2 évet akkor miért kellenne már előtte év szeptemberében beadnom a gyerkőcöt??,Az akár hogy is számoljuk 8-9 hónap különbség....háát nemtudom egy pici gyerek életében igenis nagyon sokat jelent fejlődés,kötődés szempontjából hogy még otthon lehet anyukával 8-9 hónapot!

Ráadásul mivan ha én már a terhesség alatt vagy szülés után megbeszéltem,lefixáltam a munkahelyemen,hogy majd a gyerkőc 2 éves korában szertnék csak visszamenni dolgozni...majd utánna mégis 1,5 éves korában mennék és nincs hely biztosítva számomra a melóhelyen hisz azt mondtam majd 2 éves korában mennék vissza dolgoznI,,,!!!


Ezt ha a helyi önkormányzatnál jeleznék,hogy kötelező a gyereket szeptemberben beadni, nagyon megüthetné a bölcsi és a jegyző is a bokáját!!!

2014. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

tavaly nem is gondoltam erre, hogy menjek, mert senki nem mondta, én meg nem vagyok olyan rutinos.

idén, október elején mentem - mert anyukák a játszóról meséltek a bölcsiről (ugye sok gyerek épp mostanában kezdte, és az élményeket osztották meg mások) és ezért kerestem meg azt az intézményt, amit többen is dicsértek. gondoltam, tök gyors leszek, én már októberben jelzem szándékom. erre a bölcsödevezető mondta, csak májusi beiratkozásnál veszik figyelembe a kérésem, de fölös' májusba beraknom, mert nyári szünetig nem biztos, hogy beszokik, egy, másfél hónap szünet van, és utána megint lehet szoktatni. és náluk amúgy is májustól kezdődik a szoktatás. persze kedves volt, meg megértő, de ez náluk a rendszer... igen, van más bölcsi is (itt a X.kerület elég jó helyzetben van más kerületekhez képest a 9 bölcsijével), de ez a bölcsi reform, pl. ételben, ami nem mellékes, mert a gyereknek elég súlyos atópiás dermatitisze van, ezért ez se mindegy. ha most keresek egy kevésbé jó bölcsit, ahol ilyenre nem figyelnek, de van hely (van hely, mert nem preferált ugye...) akkor már nem rakhatom ide szeptembertől, be se veszik, de a beszoktatás miatt végképp nehéz.

vigyázni tudna a nagyi, de a felajánlása szerintem nem átgondolt, nem túl fitt és két nagyobb (7-9 éves fiúk) rosszcsont unokájára is vigyáz egész nyáron, egy ilyen helyzet elég nehéz a nagyinak is és a két évesnek is. (napi 8 óra munka + 1 óra utazás. a nagyi se bírná) :)


sajnos ilyen a rendszer, nem érdeke a kormánynak ezen változtatni, sőt, még napidíjat is vezettek be pár éve a bölcsikben, ovikban, sőt, nyári szünetet is - korábban 1-2 hét volt max... nem érdekli a tiszteltházat, ott valószínű a képviselőfizetésből 3 feleséget és 9 gyereket is el lehet tartani... szóval ez van, én nem hiszem, hogy ez valaha változik. sokaknak nehézség ez...

köszi azért a válaszokat :)

2014. nov. 12. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!