Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek van értelme fél...

Szerintetek van értelme fél napra bölcsibe adnom a 22 hónapos kisfiamat szeptembertől? Két hónap múlva érkezik a kistestvére. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Csak délelőtt menne, hogy gyerekek társaságában legyen, rendszer legyen az életében, meg hogy nekem is kicsit könnyebb legyen az elején. Császáros leszek ráadásul :-((( Eddig sokat vittem gyerekek közé: Ringatóra, tornára, játszótérre, most egy jó darab csak itthon lennénk. Nagy a mozgásigénye, kicsi a lakásunk, novemberben szülök, télre teljesen bent rekednénk a lakásba lényegében. Mi a véleményetek? Nagyon köszönöm!

2012. aug. 31. 12:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem jót tenne a gyerkőcnek.
2012. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A Te szempontodból maximálisan megértelek, nekem is prog. császár lesz a második, és az első téli baba, így tudom mit jelent hétszám bezárva lenni.

DE! Akármennyit is voltatok eddig közösségben, biztosan nem úsznátok meg az első hetek "kötelező" betegeskedéseit. Akkor pedig, friss császáros sebbel, egy újszülöttel és egy beteg, nyűgös kétévessel... hát.... szerintem kb. megbolondulnál.

Ráadásul ha jól értem, nincs sok segítséged, tehát mehetnél napi 2x a méteres hóban az újszülöttel a bölcsibe. Én nagyon meggondolnám a helyedben.

2012. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát igen, a betegségektől én is tartok, bár tényleg 6 hónapos kora óta heti kétszer kábé mentem vele programra délelőttönként plusz a játszóterezés. Arra gondoltam, hogy ha megszületik a kistestvér, két hétig a nagy is itthon maradna, mert akkorra vesz ki a férjem, majd anyukám egy-egy hét szabit.

Amúgy reggel valószínűleg a férjem vinné el a bölcsibe a nagyot, és én délben mennék érte. Tehát így csak napi egyszer kellene mennem.

2012. aug. 31. 12:58
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a gyerek szempontjából van értelme, viszont valóban hazavinne mindent a kis újszülött tesónak...nem tudom, kicsit necces azt hiszem...de én megpróbálkoznék...:-)
2012. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
én egész napra is simán beadnám.
2012. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
betegségtől ne tarts,azt mindenhol összeszedhet,ez nem mérvadó. mehet egész napra is,neki is neked is jobb lesz. adj neki immunerősítő vitamint
2012. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, eléggé hangsúlyoztam, hogy nem lepasszolni akarom. Ráadásul két hónap egy kétéves gyerek életében szerintem elég hosszú idő ahhoz, ne ne érezzen összefüggést aközött, hogy érkezik a kistestvére. Arra az időszakra éppen hogy itthon maradna egy kicsit ő is. És nem egész napra adnám be. Egyébként pedig már felvették, csak még én nem döntöttem el biztosan, hogy beadom.


De köszönöm a hozzászólást, minden vélemény érdekel.

2012. aug. 31. 13:58
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

ez nem bírás kérdése szuperanyu! egy majd 2 éves gyereknek kell a közösség,anyukának meg a nyugi.


kérdező! tök jól csinálod!!

2012. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok szuperanyu, csak védőnő. Látok pár ilyen családot....


Ha anyukának nyugi kell, akkor nem kell gyereket vállalni. A kettő együtt nem nagyon megy :-)

2012. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

De ha az anyuka kimerült és nem kiegyensúlyozott, akkor azt a gyerekek is megérzik. Ez császár után, éjszaki szoptatások, miegyebek közepette, télen ráadásul: szerintem nem annyira meglepő dolog.


De amúgy sem ezen van a hangsúly szerintem. Ez erős sarkítás, hogy valaki azért adja be a gyerekét bölcsődébe, mert "nyugit" akar. Nyilván nem erről van szó. Komoly mérlegelés kérdése, hogy mi a jobb a gyereknek. Ennek csak egyik összetevője az, hogy az anyának is jót tesz, így pedig közvetve a gyerekének is jót tesz. Minden gyereknek jobb, ha egy pihentebb, kreatívabb, lelkesebb anyukája foglalkozik vele minden délután, és nem egy lestrapált hulla.


Túlzás és sarkítás ilyeneket írni szerintem.

Nem, nem bírja, ellenkezőleg: jobban akarja csinálni.

2012. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!