Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a 3 éves lányom még nem...

Ha a 3 éves lányom még nem ágytiszta, de nem hajlandó pelenkát felvenni, mit találjak ki? Ébresszem fel éjjel pisilni?

Figyelt kérdés
Általában azt javasolják, ne ébresztgessem, azzal ártok a dolognak, mert nem biztos hogy még hormonálisan érett rá, és nem szabad erőltetni. Viszont úgy gondolom az sem jó, ha a pelenkafelvételt erőltetem, hisz nem az a normális állapot, hogy pelusban alszik az ember....
2010. jan. 27. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Bugyipelenka? Betétes bugyi?
2010. jan. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom közvetlenül lefekvés előtt még elmentek pisilni.?
2010. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Este mielött lefekteted,pisiljen.

Késöbb mielött te lefekszel,biliztesd meg az ágya mellett.Nem veri ki az álmot a szeméböl,kómásan pisil majd.Félhomájba és halkan beszélj vele.Próbáld meg, nálam bevált.

2010. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bugyipelenkánk van, de az sem kell neki, mert "ő már nagy". Lefekvés előtt pedig minimum kétszer elmegyünk wc-re. Sokszor van, hogy nem pisil be, de ez max. heti 3 nap. És még nem jöttem rá, mit csinálunk akkor másképp.
2010. jan. 27. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm gyermekeinél az vált be,hogy délután 6után már csak vizet adott inni a gyereknek,ugye abból kevesebbet ivott és akkor éjszakára nem kell annyit pisilni.
2010. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy amig nem marad a pelenka száraz éjszaka, addig fel kell vennie - ne hagyd rá, hogy nem akarja felvenni. Akkor lesz "nagy", ha éjjel is száraz.

Ha nem engeded, hogy pelus nélkül aludjon, akkor sokkal hamarabb le fog szokni, mert lesz motivációja - igy minek erölködjön. (Ezzel tudat alatt fogja magát átállitani - ha csak akarattal -tudatosan - nem megy.)


4 gyerekes anya vagyok

2010. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Észreveszed ha pisilnie kell? Mert az én fiam, már két éves kora óta nem hord pelust és csak felvinnyog (1,5 éve)és alszik is tovább. Ha nem reagálok időben vagy nem jut el a tudatomig hogy pisilni akar akkor bepisil. Van hogy hallom a vinnyogást, bemegyek a szobába és alszik, most már tudom, hogy jól hallottam és elviszem pisilni. De volt hogy aludt, gondoltam biztos csak rosszul hallottam és akkor bepisilt. Ja meg olyan is volt, hogy vinnyogás után azt mondta nem kell pisilni, aztán fél óra múlva kiderült mégis kellett volna.
2010. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lányod 3 éves. NEm kellene már éjjel neked keltegetned, hátha pisilnie kell. Igenis add rá azt a pelenkát, ha bepisil éjjel, mi az, hogy ő már "nagy"? el tudod neki magyarázni, hogy akkor lesz nagy, ha nem pisil be éjjel, anélkül, hogy megszégyenítenéd. Te vagy az anyja, te állítod a szabályokat. Ha bepisil, pelenkát kap.
2010. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!