Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még, aki keveset látja...

Van még, aki keveset látja ovis gyermekét, mert annyit dolgozik? Hogy viseled?

Figyelt kérdés
Én már sokadszor, most is épp mélyponton vagyok. Én ezt sosem fogom megszokni. Annyira hiányzik a lányom, de nem találok más munkát.
2014. nov. 11. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Reggel fél-háromnegyed óra, és du./este 2-3 óra. Ennyit vagyok a fiammal, mert bölcsis. Nekem nagyon kevés, de szerencsére a hétvégék szabadok. A férjem rosszabb helyzetben van, mert ő műszakban dolgozik, és van olyan, hogy 1 hétig csak reggel egy fél órára találkoznak (mert mire hazaér, már alszik a gyerkőc).

Ti mennyit vagytok együtt a lányoddal? Hétvégén is dolgozol? Szerintem mikor együtt vagytok csináljatok közös programot, játszatok sokat együtt, olyankor hagyd a házimunkát, ha már kevés időt tudtok együtt tölteni, de az tényleg együtt legyen.

Kitartást neked!

2014. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kb annyit mint te. Reggel max. 1 óra ébredéstől oviba érésig. Ez nem együttlét, mert noszogtatni kell öltözni, stb. Este szintén 2-3 óra. És minden szombat délelőtt dolgozok. Mire hazaérek alvás idő. Így csak a szombat du. van meg a vasárnap.

Neked ki megy a fiadért a bölcsibe? Mert én nem tudom feldolgozni, hogy sosem tudok érte menni :'(

És azért főzni is kell, mosni, vasalni. Teljesen a minimális a házi munka, ez is zavar, h minden rumlis, de inkább a lányommal vagyok.

2014. nov. 11. 21:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 5:30-tól dolgozom 17:30-ig,éjszakára is járok dolgozni és hétvégén is.Most éppen olyan hétvégém lesz,hogy mindkét nap dolgozom.A szabadnapjaimon próbálom pótolni az elmaradt öleléseket:)!
2014. nov. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom óvodás,most kezdte szeptemberben a kiscsoportot,előző évben bölcsis volt,akkor kezdtem dolgozni,ráadásul folyamatos műszakban,tehát hétvégén is és éjjel is dolgozom.

Párom dettó,csak ellentétes műszakban.

Tehát mi egymással is keveset találkozunk,ha egyikünk sem ér rá,mert pl-én délutános vagyok,párom meg éjszakás,akkor bizony a lányunk anyumnál alszik és ő viszi óvodába és délután a párom megy érte,ilyenkor én egyáltalán nem találkozom vele.Nem a legszerencsésebb helyzet,de nincs más lehetőség,sajnos.

2014. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt mondják nem az együtt töltött idő mennyisége hanem a minősége a lényeg!

tehát abban a kis időben mikor együtt vagytok próbálj csak rá figyelni legyen aktív része a késő délutánnak(pl együtt biciklizni vagy játszóterezni ha hazamentek otthon együtt leülni és kézműveskedni vagy csak birkózni,csikizni stb)tudom nehéz ezt megoldani mert hát kaja,tiszta ruha kéne de én mindíg úgy voltam a fiam az első ha engem kíván(márpedig mikor elkezdte a bölcsit erőteljesen velem akart lenni)és majd ha lefeküdt akkor csináltam a dolgom(pl:teregetés,azért mikor hazaértünk annyit megcsináltam,hogy egy adag ruhát elindítottam)

nehéz nagyon nehéz de szervezés kérdése!

Itt ezen az oldalon olvastam már egy olyan anyukáról aki azt csinálta hogy hétköznap este mikor a gyerkőc már aludt minden nap egy helységet kitakarított és így hétvégére nem maradt semmi és csak a családé voolt,tudtak menni kirándulni,csavarogni!

Én sajna ezt nem bírom/bírtam mert egy olyan munkakörben dolgozom ahol fizikailak és agyilag is trottyon voltam már estére.

Így én el is döntöttem ha visszamegyek kistesó után dolgozni mert most jelenleg a kicsivel vagyok itthon keresni fogok egy takarítónőt aki legalább havonta 1-2 x kitakarít mi meg addig a gyerekekkel lemegyünk kirándulni csavarogni mindegy hova csak a családdal lehessek mivel valamikor nekem is muszály feltöltődnöm!

Nemtudom nektek ez anyagilag belefér-e nállunk már 500 ft os órabérért munkanélküli anyukák vagy nyugdíjjas nénik vállalnak takarítást!Nem nagy a házunk 2-3 óra hossza alatt lehet végezni és nekem megér havonta 2-3 ezer ft-ot hogy azt az időt is a gyerekeimmel tudjam tölteni!

2014. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!