Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a gyereket...

Hogyan vegyem rá a gyereket hogy egyen az óvodában?

Figyelt kérdés
Óktóber 1-től kezdte az ovit a lányom (2,5 éves)! Viszont egyáltalán nem evett eddig nem fogadta el a ennivalót senkitől mindenre azt mondta nem szereti még akkor is ha imádja az adott ételt ! Mindenki azzal vigasztalt hogy ha megszokja meg látja a többi gyereket akkor ő is fog enni hát nem ! Kb. egy hete csak elfogadta az ételt a dajkától de csak úgy hogy ő etette! és most senki mással nem eszik csak vele! mikor olyan napja van még vele sem ! Próbáltunk már elég sok dolgot voltam bent étkezéseknél nem használt ! Volt jutalmazás ha eszel akkor kapsz új játékot stb.. semmi! de ha csak a dajka oda nem ül mellé és nem etteti akkor egész délelőtt nem eszik mikor haza jön meg nem győzi bepótolni az evést ivást!Tudni kell a lányomról hogy iszonyatosan makacs tud lenni! Járt már valaki hasonló helyzetben ? bármilyen tanácsot meghallgatok!
2014. nov. 12. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos csak azt tudom mondani, hoyg vegyél egy nagy levegőt, és TÜRELEM!

Az én fiam 21 hónaposan került bölcsibe, sehogyan sem tudtuk jól megélni az elszakadást, és 4 hónapig (!) nem evett egyáltalán főtt ételt.

Ő így sztrájkolt, időbe telt, mire elfogadta az új élethelyzetet.

2014. nov. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

NE jutalmazzátok az evésért semmiképpen, sehová nem fog vezetni. És én nem is erőltetném. Abszolút megszokott ez ovisoknál a beszoktatási időszakban (bölcsiseknél is). Délután figyelj arra, hogy minél több ÉRTÉKES tápanyaghoz jusson, egyen, amennyit igényel. Mesélj neki oviról szóló történeteket (Finy Petrának van egy nagyon jó Ovi mese című könyve), és idővel ez meg fog szűnni. Ez egyfajta sztrájk az ovi ellen.


Egy pszichológus

2014. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy oviba viszont szeret járni minden reggel magától megy be nem sír és mikor megyek érte is azt mondja hogy jó volt itt lenne és jöjjünk holnap is !Csak az evéssel van gond !
2014. nov. 12. 14:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez is elég gyakori, nincsen ezzel semmi gond. Szimplán csak azt jelzi, hogy egyelőre bizalmatlan.
2014. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocs de pont a jutalmazással rontotad el, így tiltakozik az ovi ellen ha látja rajtad hogy manipulálhat csak azért se fog enni, szóba se hozd a dolgot hid el elöbb utobb megfog éhezni
2014. nov. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az egész történethez hozzá tartozik az hogy csak 1 óráig van ebéd után elhozom!Ha kérdezem hogy miért nem evett az oviba akkor azt mondja nem kell enni de nem mondja miért!Haza jön és itthol ebédel!Szerintem ezért nem eszik az oviban viszont ott meg nem engedik hogy ott maradjon addig amíg nem eszik ! Vittem be neki ivópohárt a sajátját abból sem iszik! Nem szól az óvónéninek ha pisi csak ők többször kérdezik és úgy megy! Azt mondja az óvonő így büntet amiért otthagyom az oviba! Fel merült az is hogy nem ovi érett ! Mert hogy nem eszik magától csak úgy ha etetik! Nekem itthol mindent megcsinál eszik iszik magától! Magába megy a Wc-re ! Tényleg annyira önálló és ott nem ! Kétségbe vagyok esve ! Az óvónő majdhogynem azt mondta hogy vegyem ki az oviból! Az a baj ismerem a lányomat és tudom ha egy fél évvel később kezdtük volna az ovit akkor sem változott volna semmi nem barátkozna könnyebben !
2014. nov. 13. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:
nyugi kérdező ne hagyd hogy az ovó nő rádijesszen neki könyebb ha ott sincs a gyerek, ez teljesen terméaszetes viselkedés jó fél év mire megszokja az új rendszert, ha rájön hogy a nem evés nem möködik jön a hisztiovi elött után... az elejét túl kel élni
2014. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!