Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet-e az óvodában kérni,...

Lehet-e az óvodában kérni, illetve korlátozni, hogy ki viheti el a gyereket az óvodából? Írásban, vagy szóba?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy nem adják ki bárkinek, de azt mi szeretnénk, ha csak mi a férjemmel, és rajtunk kívül csak 2 ember hozhatná el. Sem egyéb ismerős, sem rokon.

Hogy működik ez?

Elég megbeszélni, vagy írásba kellene foglalni.

Az óvónőkkel, esetleg a vezetővel?


2012. jan. 30. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Senki nem hozhatja el a gyereket a te engedélyed nélkül. Gondolj bele odamegy egy idegen nő, azt mondja, hogy ő a nagymama és hopp meglép a gyerekkel.

Nálunk az oviban úgy van, hogy előre meg kell mondani, hogy ki fog aznap menni a gyerekért. Persze ha én megyek, azt nem mondom meg, de ha más: apuka vagy bárki, akkor szólnom kell. Elkérik a személyi igazolvány számot is.

De beszéld meg az óvónénikkel előre, hogy még csak félreértés se legyen, hogy ti mit szeretnétek.

2012. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Eleve, ha ismeretlen megy a gyerekért, annak csak meghatalmazással adhatják ki a gyereket. De, írjál egy papírt, hogy kinek adható ki a gyerek és annyi.
2012. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Naná! Beíratkozáskor nálunk legalábbis ki kell tölteni egy bazi hosszú űrlapot, ott kell megadni, ki viheti el. Én előre írtam egy jellemzést is, abban is félkövérrel kiemeltem, hogy kinek adhatják ki, ezen személyek személyazonosító adatai és telefonszáma.

Bezárták a sárgaházakat, szabadlábon mászkál minden félcédulás, az ember tegyen meg minden lehetőt...

2012. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Attól függ az adott intézményben mik a szabályok. De szrintem azzal nem veszítetek semmit ha írásban adjátok be a papírt. Nem sok munka egy ilyen, de mégis lenne írásos bizonyíték a kezetekben. Tudod a szó elszáll az írás megmarad! :)

Sőt ha vannak pl. állandó napok, hogy mondjuk szerdánként a tesvéred megy, akkor az is legyen leírva. Tehát ne csak a nevek, hogy kik mehetnek értük, hanem, hogy azok a személyek általában mikor mehetnek értük.

2012. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is minden évkezdéskor ki kell tölteni a szülőnek egy papírt, amin felsorolhatja, hogy ki mehet a gyerekért (személyi igazolványszámmal). Ezen kívül nem adják ki senkinek!
2012. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk szólni kell előre aznap reggel, hogy ha nem az anya vagy apa megy a gyerekért.

Én fültanúja voltam egyszer, hogy kisfiam csoporttársát nem adták oda a nagymamának, mert az anya nem szólt reggel miatta. A nap végén az ügyeletes dadus hazavitte magával a kicsit és ott "átvehette" az anyukája.

2012. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nálunk volt rá példa, még az év elején, hogy a tesóm ment a gyerekért.

Előtte sosem látták a tesómat az óvónők.

És odaadták, mert látták, hogy a gyerek ismeri.

De most van valaki, akit nem szeretnénk, ha elhozná az oviból a gyereket. De a gyerek ismeri, tehát van esély, hogy odaadják. Ezt szeretném megelőzni.

2012. jan. 30. 14:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem normális óvodákban, bölcsikben ez úgy működik, hogy kérnek egy listát tőled, hogy ki viheti el a gyereket. Akit nem akarsz, azt nem írod rá. De ha nem így volt nálatok, akkor írd le nekik, hogy xy-nak ne adják oda. De nem is értem. A tudtod nélkül ment a gyerekért, úgy hogy meg sem beszéltétek, hogy elhozza?
2012. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk alap!A beiratkozás után minden családdal külön elbeszélgettek az óvónénik,és akkor 2 oldalnyi kérdést tettek fel,a gyerkőccel és szokásaival kapcsolatban.Az utolsó kérdés az volt,hogy ki viheti el a gyereket?Ez édes kevés szóban,ezt le KELL írni.Különben nálunk akár a nagyszülője is mehetne a gyerekért,ha nincs a listán nem adják ki neki.Állami ovi,Bp.
2012. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az első kérdések közt van hogy ki viheti haza a gyereket. Ha nem a megszokott anya-apa-testvér-nagyi, be is kell telefonálni. Nálunk egy füzetben nyilatkozni is kellett arról, hogy kinek adható ki a gyerek.

Nálunk 2X volt, hogy nem férjem vagy én mentünk érte, hanem anyósom, akkor is odatelefonáltam, bár ismerők őt is, mert falubeli.

2012. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!