Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, Ti mennyit bírtok...

Anyukák, Ti mennyit bírtok (időben) játszani egy huzamban gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
Konkrétan, csak vele foglalkozva, nem házimunka vagy egyéb mellett rá figyelve, őt bevonva. Nektek néha nem unalmas? Én már néha úgy unom ezt a mindennapos sok bugyuta játékot.... egyedül keveset van el, hozzáteszem.
2014. nov. 22. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

nekem nem az unalommal van bajom, hanem idegesítem magam azon, hogy nemfejlesztve játszom vele

meg azon is idegeskedem, hogy nem vagyok képes nem ütyülüpütyüli nyelven szólni hozzá, hanem értelmesen


félek hátráltatom a fejlődésben és beszélni sem fog megtanulni


sokszor hagyom is magában játszani, de ez is fontos, hogy önállósodjon


ja meg nem tudok mondókákat

ilyenek pl.

játszunk vele "zsip-zsuppot" vagy "süssünk a kezével pogácsát" hát nekem ez kínai!

2014. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legkisebb hat éves, nagyon jól elvan egyedül is, most épp legózik. Esténként mesélek neki, azt nagyon szereti, esetleg papírt vagdosunk, hajtogatunk, színezünk, ovis magazinokkal foglalkozunk. Szerintem napi fél órát igényli.
2014. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak este játszottan velük, de hagytam, hogy egyedül játszanak a játékukkal. Csak ha kellett, akkor segítettem nekik, közben mellettük olvastam vagy kézimunkáztam. Kivétel a mesekönyv nézegetés, mesélés.
2014. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én őszintén szólva, bármennyire is szégyenlem de képtelen vagyok a fiammal játszani.


A társasjátékokat túl komolyan veszem. Mindig csalna, de attól tartok hogy ha hagyom neki, akkor az rossz dolog, de így meg beveri a hiszti.


A szerepjátékozásnál meg sose jó amit csinálok. Ma épp azon "vesztünk" össze hogy a a legozás az arról szól hogy már rég építettem két házat meg két autót, ő kiválsztott 3 figurát és akkor azokat kell életre kelteni. Ma épp megtámadott egy slag. Ő volt a kardos én a nyilas. Bementem a bábuval fedezékbe és löttem sokat a slagra majd örültem hogy kilőttem. Ezen a fiam teljesen kiakadt hogy de hát a slag ügyes, nem találtam el. De mindig így van hogy amit én csinálok az nem jó, mert ő máskép gondolta a történetet, amit én ugye nem tudok és akkor ebből sértődés van.

2014. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általába egyedül játszik kislányom,de szoktunk könyveket nézegetni,énekelek neki ugrándozok vele imádja ha ugrándozunk
2014. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam komolyabb játékba bonyolódni vele, inkább próbálom irányítani, ötleteket adni neki. Pl. könyvből csinálok neki rámpát meg elé legóból mondjuk egy hidat, és mondom, hogy itt úgy kell legurulni az autónak, hogy átmenjen a híd alatt, vagy pl. szlalompályát, stb. Szóval elindítom a játékot, aztán visszavonulok, ő meg játszik tovább.

Viszont mi den este minimum egy órát mesélek neki elalvás előtt. De nálunk a nagyszülők a szomszédban laknak, és sokszor szórakoztatják ők is, pl. fociznak az udvaron, stb. Este meg az apja játszik vele.

2014. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekesek a válaszaitok. 19 hós a kisfiam, én rengeteget játszom Vele. Ő egyedül is szépen elvan, persze, még nem órákat, de ez életkori sajátosság. Simán tudok haladni mellette a házi munkával, de próbálom a minimumra szorítani, hiszen a fiam miatt vagyok itthon, ennyi erővel mehetne bölcsibe is, én pedig dolgozni. Szval én fontosnak találom a minőségi idő eltöltését a fiammal.

1-esnek: az elején én sem tudtam dalokat, mondókákat. Viszont nagyon sokat tanultam a netről és könyvtárból kikölcsönzött könyvekből. Most már egy jókora repertoárom van magyar és angol dalokból, mondókákból. Azóta is van olyan időszak /pl. most is ilyen van:-), hogy naponta megtanulok egy új mondókát. A kisfiamon gyakorolok. Imádja őket, mindig nagy sikert aratok, amikor előadom Neki az újonnan tanultakat.

2014. nov. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!