Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli tejfehérje allergi...

2 év körüli tejfehérje allergiás gyereked miket szokott enni egy nap?

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Mennyire részletesen szeretnéd?


A mi kisfiunk 5 éves, 4 éve táplálkozik tejtermék- és tojásmentesen.

Ugyanazt eszi, amit mindenki más is, csak tejmentes változatban. Kivéve a joghurt, túró és a sajt, mert mi kifejezetten szójából készült terméket sem adunk neki.


Reggelire általában kenyeret evett felvágottal, jó minőségű virslit, lángost, kókusztejbegrízt. Ha ehetett volna tojást, akkor a bundáskenyér, tükörtojás, főtt, kemény tojás és a rántotta is szerepelt volna az étlapon.


Ebédre ugyanezt ette, mint mi, pontosabban, mi ettük azt, amit ő, mert úgy készítem el az ételeket, hogy ő is tudjon belőle enni. Mindig ettünk valamilyen levest és második fogást.Igyekeztem hetente többször főzeléket készíteni, ezt rizstejszínnel habartam be. nagyon szerette/szereti a kisfiam a fasírtot, ez is gyakran szerepelt az étlapon, természetesen tojás nélkül elkészítve.


Vacsorára általában vagy ugyanazt ettük, mint ebédre vagy szendvicset.


Tízóraira és uzsonnára pedig gyümölcsöt vagy ekkor ettünk kalácsot, piskótát, ilyesmit.

2014. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!