Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért allergiásak sokan a...

Miért allergiásak sokan a tejre a kicsik közül?

Figyelt kérdés
Régen amikor én kicsi voltam természetes volt a, hogy egész kicsi korban már tejet adtak,és senkinek nem volt az ismeretségi körömböl baja.Most meg egyre másra csak azt hallom ,hogy allergiás nem ihat pedig már bőven 1évet betöltött gyerekekről beszélek.Mi a baj a mai tejekkel?
2010. jan. 29. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy amit tejként eladnak, az nem tej, hanem a kukoricával etetett tehenek által kifosott, ultrapasztőrözött savós izé.
2010. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Nem a gyerekkekel van baj,hanem azzl,hogy későn adnak nekik tejet.Az immunrendszer ekkor már nem tud ellenanyagot termelni.Sok anyukát ismerek a környezetemben,akik nem a modern módszer szerint eteti a babáját,hanem úgy,mint az anyáink etették( Vagy azért mert nem tápszerpártiak ,és nem hisznek a táplálkozás tudósoknak,vagy egyszerűen nincs pénzük a drága tápszerekre ).Már 2-3 hetes korban is adnak nekik tehéntejet ( ha nincs elég anyatej),de egyikük sem tejallergiás,sem egyéb allergiájuk nincs.Egészséges gyerekek mind.(A náthát,és egyéb közösségben elkapott betegséget eltekintve)
2010. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Ez nálam is nagy dilemma, én is feles tejen nőttem fel, semmi bajom sincs. De mivel a csapból is az folyik, hogy legalább 1 évig ne, én nem merek neki adni (nem tudom jól teszem-e) Viszont nemrég vettem milupa gabonát, amit tápszerben kell feloldani, és annak az volt a dobozán, hogy a gyerek 3 éves koráig nem adjunk tehéntejet, na én akkor arra gondoltam, hogy lehet hogy ebben a nagy tejtiltásban a tápszergyártók is benne vannak.
2010. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontozok le,a vélemyényetekre vagyok kiváncsi.
2010. jan. 30. 00:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a tapszergyartok nagyban ludasok, figyeltetek mar azokat az adagokat, amiket a dobozon ajanlanak, eszmeletlen, Peldaul az en fiam is milumilt kap, de meg egyszer sem ette meg azt a mennyiseget, amit a dobozon ajanl..es megjegyzem szepen fejlodik es 6-hoz korara megtriplazta a szuletesi sulyat a dupla helyett.Amugy ezen mar en is gondolkodtam, hogy ha mi is tehentejen nottunk fel, hogy a feneben van most tobb allergias gyerek, mint regen. Amugy az elso magyarazata lehet a valasz, hozza csatlakozom
2010. jan. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert az nem tej. Elvileg a tehéntej az egyetlen olyan élelmiszer, ami minden, az emberi test életbentartásához szükséges összetevőt tartalmaz. Nos, ez az elmélet - a gyakorlatot inkább hagyjuk, egy hét alatt éhenhalsz ezeken az 1%-os tejitalokon... (sic!)
2010. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!