Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak nem nagyon van...

Kisfiamnak nem nagyon van étvágya. Mit tegyek? Van valami étvágycsináló csepp vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kisfiam és 10 kiló.Egyébként formás baba,kicsattan az egészségtől egész nap jön-megy,meg nem állna egy percre sem,csak amikor alszik.De az étvágyával nem vagyok kibékülve.Reggeliből csak egy pár falatot eszik,ebédet is csak akkor eszik "normálisabban",ha olyan kedve van,vagy éppen elterelem valamivel a figyelmét.Vacsi szintén pár falat.Folyadékot sokat iszik,azzal nincs gond. Cebion multivitamint adom neki,de mégsincs olyan nagyon nagy étvágya.Mit csináljak?Vannak valami cseppek vagy ilyesmik?Tanácstalan vagyok.A védőnő meg nem mond semmit.:/

2014. nov. 30. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

"Egyébként formás baba,kicsattan az egészségtől egész nap jön-megy,meg nem állna egy percre sem"


Akkor mi a baj???Ha nincs semmi gond vele akkor nem értem!

Sok szülő ott rontja el,hogy túlzottan központi témának állítja elő az evést meg körül ugrálja a gyereket több fajta kajával és így lesz szépen lassan válogatós,evészavaros a gyerekből!

Én amondó vagyok,ha nincs baj a gyerkőc egészségével akkor nem aggódnék!


Esetleg a FLP-s Kids tablettát megpróbálhatod.Ez szopogatós de össze is lehet törni neki kis mézzel ha nem veszi be a tabit!!

2014. nov. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én gyermekeim is nagyon rossz étvágyúak. A legnagyobbnak csecsemő korát kivéve mindig nagyon rossz étvágya volt, bölcsiben is folyton panaszkodtak hogy nem akar enni. Most 6 éves, 19 kiló, az utóbbi pár hónapban javult az étvágya, de nem igazán hízott. Folyton mozog. 2-3 éves kora körül kipróbáltam mindent, amit javasoltak (különböző multivitaminok), de nem használt semmi. A középső most 3 éves, fél évvel ezelőttig nagyon jó étvágya volt (ennek ellenére vékony), aztán visszaesett az étvágya, keveset eszik, viszont ő is folyton mozog. Gasztroenterológián jártunk, allergia miatt, de nézték a kis súlya miatt is, nem találtak semmit. 92 cm és 12 kg. Egy év alatt alig hízott egy kilót, de a gyerekorvosunk is azt mondta a státuszon, hogy nem gond, főleg hogy örökmozgó. A nagyról még annyit, hogy Ő nagyon válogatós is.
2014. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
néztek már neki vérképet ,vasat,stb ?
2014. dec. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem,nem voltunk vérvételen,nem akarom azért össze-vissza szurkálgatni,mert azért nem olyan komoly a dolog,csak azért én úgy gondolom,hogy ehetne többet,mert még a saját kis adagját sem eszi meg sokszor.
2014. dec. 1. 11:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem minden gyereknek egyforma az anyagcseréje.

És pláne nem minden kisgyerek az édesanyja elvárásának megfelelő adagot eszi meg. Ha formás, és nem kórosan sovány, akkor ne erőltesd. (Egyesek megútáltatják a gyerekkel az evést, annyira etetnék őket - teljesen feleslegesen.) Ha tudod változatosan kosztoltatni, és nem túl válogatós, a mennyiségen ne akadj fel. Annyit eszik, amennyi jólesik neki. Egyik nap kevesebbet, a másik nap többet.

2014. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!