Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen az a paraffin olaj...

Milyen az a paraffin olaj amit székrekedésre kell használni?

Figyelt kérdés
valaki tudna ebben segíteni?hogyan kell kérni a gyógyszertárban?hogyan kell alkalmazni? 2,5 éves a kisfiam neki kellene valami ami lazítja a dolgokat.most olvastam erről a paraffin olajról de nem igazán tudok róla semmit!vagy akinek szorulásos a gyermeke az tudna valami megoldást adni?
2014. dec. 1. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én használtam már. Simán bemégy a gyógyszertárba és kész paraffin olajat megkérdezik hány decit kész. Én reggel és este ittam 1 evőkanállal de szerintem neki elég 1 teáskanállal reggel és este. De ne simán add neki oda nem olyan mintha sima étolajat kellene meginnia és nem fog neki bejönni. Narancsél vagy valami olyannal add neki amit szeret úgy meg lehet inni.

Sok sikert :)

2014. dec. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A paraffin olaj egy borzalmas ízű folyadék, amit a gyógyszertárban lehet beszerezni. Amit székletlazításra adnak, az igen tiszta, orvosi tisztaságú, és nagyon jól lazít, elősegíti a széklet kicsúszását. Amúgy kőolajszármazék, és meggátolja a zsírban oldódó vitaminok felszívódását.

Az én lányom is kapta egy ideig, de mi áttértünk a napi kétszeri olivaolajra. Sokkal természetesebb anyag, és finomabb is, ráadásul sokkal többet is használ székrekedés kezelése/megelőzése terén is.

2014. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Párszor mi is bevetettük székrekedés ellen, de csínján kell vele bánni, mert hozzászokst okoz. Ahogy - a közhiedelemmel ellentétben - minden más is, az olivaolaj is, a szélcső is és minden egyéb. Szükség esetén egy gyerek-evőkanálnyi mennyiség főzelékbe keverve másnap reggelre megteszi a hatását.
2014. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ovatosan a paraffin olajjal foleg ilyen kisgyereknek, mivel belcsavarodast okozhat, inkabb kerdezz meg egy gyerekorvost!!!
2014. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!