Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Paraffin olaj tényleg jó...

Paraffin olaj tényleg jó székrekedésre?

Figyelt kérdés
Használt már valaki paraffin olajat kisbabája székrekedésére? Ha igen, megírná, hogy hogyan kell adagolni? Féléves a kislányom, és pár hete - kicsivel a hozzátáplálás megkezdése előtt óta - székrekedése van, csak segítséggel tud kakilni. Kúpot, laevolac szirupot már használtam, a kúp hatott, laevolac nem, gondoltam, megpróbálom a paraffin olajat. A válaszokat előre is köszönöm!
2010. jún. 21. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kislányom márciusban volt 2 éves. Ő pár hónapja szorulásos,előtte sosem volt baj a székeléssel. Sajnos odáig fajult,hogy beöntésre kellett vinnem. Ott írt fel nekünk a dokinő paraffin olajat,amit napi 3*1 evőkanállal kellett adnom. Ami kimérve kb. 2-2,5 ml. Viszont a dokinő azt is mondta,hogy ez nem lazít a székleten,csak segíti az utat. Kislányom székrekedésére a guttalax cseppet írta fel a dokinő. Azt mondta ,ha 2 napig nincs széklet,akkor 3. napon már adni kell. Nekünk ez az egy ami segít. Se a kúp,se a levolac szirup,se a mira gyógyvíz..semmi nem segített.

2010. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor azt hiszem, én kisebb mennyiséggel próbálkozok először, hátha segít. Sajnos a doki csak a kúpot hajtogatja, semmi más módszerről nem hajlandó tájékoztatást adni, a kúp pedig nekem már csak a végső eset. Ha van még valakinek tapasztalata, örülök, ha ír választ. Esetleg más tuti tipp is érdekel.
2010. jún. 21. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kb ennyi idősen volt gond a lányom székletével, akkor a következőket mondta a doktornő:

- 3x1 laevolac szirup

- 1x fél 2mg-os glicerines kúp

- 1 hétig 1 kk parafin olaj az ételbe

- kamilla tea tejcukorral: 1dl-hez 1 púpozott ek tejcukor

- Pro Gastro Kid vagy Bonolact Pro+ Kid probiotikum


Na 1x adtam a kúpot, utána az már nem kellett, a teát nem itta, így maradt a Laevolac és a paraffin olaj. 4 nap után rendeződött. Mondjuk neki nem teljes székrekedés volt, csak iszonyú nehezen, iszonyú kemény kaki jött. Szegénynek vörös volt a feje, és sírt miközben kakilt.

Most 14,5 hónapos, azóta semmi baja nem volt.

2010. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!