Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet "rosszalkodó...

Hogy lehet "rosszalkodó gyerekek" figyelmét lekötni autóban? Zavarják a vezetést, sikítoznak, hangoskodnak, verekednek a 2és fél órás út alatt. Elhiszem, hogy unják. De már úgy érzem, mindent megpróbáltam.

Figyelt kérdés
Ötlet valakinél, akinek bevált valamilyen módszer?
2014. dec. 20. 09:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

En egyszer ugy elborultam, hogy hatraneztem, nem jott semmi, csikorgo kerekekkel nyomtam egy satufeket, es orditottam, hogy aki nem tud viselkedni, szalljon ki.

Elotte hiaba kertem, hogy birjanak magukkal, semmi nem hasznalt.

Meg az ajtot is kinyitottam, hogy ki lehet szallni 😃

Volt dobbenet, na azota csak meg kell kerdeznem, hogy ki erzi ugy, h inkabb setalna.

2014. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A lányom mesét néz a kocsiba. Hordozható DVD lejátszó, ipad.....a kedvenc meséi vannak rajta, egy hang nélkül végig üli a 3 órás utat.
2014. dec. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
táblagépen mese, olvasás könyvből ha ül mellette valaki, de szoktunk barkobázni vagy fekete fehér igen nem-et jásztani
2014. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Tableten mesét néz. Ilyen hàttámlára szerelhető konzol van abba tesszük bele és ugy nézi, mintha Tv lenne.

Egész úton egy hangja sincs. :-D

2014. dec. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Még egy felnőtt számára is kellemesebb így az út, amit írtatok. Esetleg felvetheted kisgyermekednek, h ugyan már várjon egy kicsit, hagyja az útra megírni a doktori disszertációját. ;) (Addig se verekszik.)
2014. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kisbusszal megyünk, a hátsó ülések egymás felé vannak fordítva, s hátraülök a három kisfiúnkhoz. Így már eleve jobban le tudok mindent kezelni, mintha elöl ülnék.


Mindig készülök pár finom falattal, gyümölccsel, az evéssel is megy az idő.

Énekelünk, vagy azt szoktuk játszani, hogy mondani kell valamit, amit látunk az autóban, vagy amit látunk az autóban. Sorban mond mindenki valamit. Vagy valami egyebet kell sorolni, állatokat, növényeket, zöldségeket, stb... minden korosztálynak megvan a maga szójátéka.

Aki már ismeri a betűket, azzal hárombetűs játékot is lehet játszani: kimondunk egy hárombetűs szót, s a következőnek egy betű kicserélésével kell egy újabb értelmes hárombetűs szót alkotni, de nem mondhatja ki, csak körülírhatja vagy elmutogathatja, s így tovább.


Ha semmi sem használ, akkor bekapcsoljuk a DVD-t, de szerencsére a mieink szeretnek nézelődni is, néha be is alszanak.

2014. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

ja, azt akartam írni, hogy "amit látunk az autóban, vagy az úton" :)


S még egy ötlet: vannak kifejezetten autós, utazós játékok, ezek általában egydarabos valamik, vagy mágneses táblájú társasjátékok, keress rá a webáruházakban.

2014. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2014. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Akinel megoldhato, hogy valaki hatul uljon, az jo dolog.

Akinel a ket gyerek ugyanazt szereti nezni, szinten jo dolog.

De nalunk nincs dvd lejatszo a kocsiban, sot tabletunk sincs, naponta ketszer fel orat ul bent a ket gyerek...

Szoval szep dolog a jatek, meg a film, de ugyis osszevesznenek, es ujbol rugdosnak az ulesem, es orditananak.

Szoval lehet, hogy vkinek radikalisnak tunt a megoldasom, sajnalom, de mukodik, jo testverek a kocsiban 😃

2014. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
3 és 5éves gyerekekről van szó. Már mi is fékeztünk, nyitottunk ajtót ki... szoktunk játszani, de az csak darabig megy...ez a konzol vagy felszerelhető valami mennyibe kerül?
2014. dec. 21. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!