Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig hisznek a gyerekek a...

Meddig hisznek a gyerekek a Jézuskában, Mikulásban?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A saját emlékeim és ismerősök gyerekei alapján egyaránt alsó tagozatban fokozatosan növik ki a gyerekek. Emlékszem, olyan 8-10 évesen az eszemmel már tudtam, hogy ez csak egy mese, de hittem benne, mert jó volt hinni. :)
2014. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9 évesem még hisz. :)
2014. dec. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jujj de jó! Remélem még egy darabig nálunk is lesz "álomvilág".
2014. dec. 19. 19:34
 4/12 anonim ***** válasza:
sógorom két fia elmondta nekem, hogy megtalálták az eldugott karácsonyi ajándékot(7 és 6 évesek).
2014. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Változó, a 12 és a 11 éves is tudja, hogy ilyenkor veszünk egymásnak ajándékot Jézuska nevében és a szomszéd néni is vette a Mikuláscsomagot, de még hisznek benne hogy van némi varázslat.

Nekem azért hiszik, mert pár alkalommal bűvészeket megszégyenítő módon sikerült odacsempészni az ajándékot és nem találtak rá magyarázatot.

Meg szerintem hinni is akarnak még benne. :-)

2014. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez totál egyéni. Én sose hittem semmiben. Felesleges a hit, ez alkati sajátságom. Mindig is kísérletező, kutató, gondolkodó , és megérzéseimre figyelni próbáló alkat voltam, már pici gyermekként is. (Hozzáteszem: nagyon érzelmes és művészalkat is vagyok egyben.)


Azt mondták: Jézuska hozza az ajándékot. Én meg azt gondoltam:


"Lehet h igen, lehet h nem. Hol a bizonyíték? Én nem látom, amikor hozza. Ja, h ez a lényege ,h titokban? Ettől még nem fogom elhinni, hanem jó játéknak tartom, hogy TALÁN van, vagy talán nem létezik angyalka, Jézuska."


- ezt gondoltam már pici gyerekként is.


Aztán kb 5-6 évesen eljutottam oda, hogy ez egyértelműen a felnőttek általi játék, és jó játék.

2014. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi még hisz benne, a nagyot ovi kiscsoportban az egyik ovitársa felvilágosította az egész csoportot konkrétan játék idő alatt.

Az óvónők meg csak azt vették észre, hogy szinte mindegyik gyerek sír. Aznap délután rendkívüli szülői is volt, mert jó páran letámadták a gyerkőc anyukáját.

Az én lányom meg csak sírt és kérdezte tőlem folyamatosan, hogy igaz, hogy nincs télapó?!

Másnap meg jött a télapó .. gondolhatod .. fantasztikus volt. Következő évben már egyik gyereket se érdekelte. Úgy voltak vele, hogy "Jön, és kész". Borzasztó volt ..

2014. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én arra emlékszem ,hogy 8 éves koromig hittem mindkettőben. :)
2014. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A kicsi még hisz benne, a nagyot ovi kiscsoportban az egyik ovitársa felvilágosította az egész csoportot konkrétan játék idő alatt."


A picik többsége még úgy érti azt, hogy "nem létezik a Télapó", hogy "mégse fog eljönni".

Na tehet a szülő arról, ha korán felvilágosult gyermeke van? Szerintem nem. Az óvodapedagógusoknak meg kötelessége ilyenkor megfelelően reagálni, nyugodt hangon elmondani a gyerekeknek, hogy JÖN Télapó. A pedagógus és a szülő a z ovis szemében tekintéllyel bír. Ezek után kinek fognak hinni? Az egyetlen ovistársuknak, vagy annak az egy gyermeknek? Nem kérdés.


Idővel meg maguktól rájönnek, hogy a pedagógusok és a szülők kedves játékból tartják ilyenfajta illúzióban a gyermekeket, és a felnőttekre nem fognak haragudni ezért.

2014. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Korrigálok, nem tudok, hogyan írhattam ennyire félre, sorry...

Az egyetlen ovistársuknak, vagy a pedagógusaiknak?


(A "Na" meg véletlen került oda.)

2014. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!