Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megkésett beszédfejlődéssel...

Megkésett beszédfejlődéssel küzdünk 7 éves kisfiammal. Hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
3 éves kora után kezdett el szavakban beszélni,sokáig az autizmus lehetősége is fenn állt,de mára ezt már teljesen kizárták./születésétől fogva kb 4 éves koráig súlyos ekcémás volt/.amúgy magas 130 as IQ ja van ,matekból nagyon ügyes,már olvasunk ,írunk , némi tévesztéssel,De nehezen fejezi ki magát,nehezen jönnek a szavak és a probléma,hogy normális megoldást fejlesztést senki nem tud ajánlani.Már sok mindent kipróbáltunk!köszi a válaszokat!
2010. febr. 3. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
nem vagyok szakember,nem értek hozzá,de szerintem érdemes lenne megpróbálni az Aranyfa sorozatot-könyvek,itt megnézheted: [link] -,mert egyrészt azokat ő is tudja olvasni,másrészt van hozzá szülői segítség,amivel feldolgozhatjátok a könyveket,így megtanulja értelmezni,és saját szavaival elmondani amit olvasott.Ezen kívül még az jutna eszembe,h olvass neki sokat,h fejlődjön a szókincse,mert több szóból könnyebb kiválasztani az odaillőt.:)
2010. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok. Tiszteletre méltó, hogy ennyit foglalkozol vele. Sajnos a fiam aki már 8 éves..szóval az ő osztályában is van-vannak hasonló gyerekek, és nem foglalkoznaak vele. Nálunk időnkénti dadogás van. Sokat kell olvasnia...az biztos...mi úgy szoktuk, hogy ő is olvas egy részt és én is...felváltva, és utána elmondja, hogy mit olvasott. Elsőben vettem neki szövegértés munkafüzetet, ahol a mesét követően feladatok voltak. Énekeljetek, taníts neki verseket..szerintem. Az a lényeg, hogy ne érezze azt, hogy kötelező gyakorolnia. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy én is "tanulok" vele, ő is "kikérdez". Nagyon élvezi.

2010. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

Nagyon sokat mesélünk ,énekelünk ,sokat fejlődött ,de még mindig messze nem a korának megfelelő a kifejező készsége.

ha ismeritek a varázsceruzát.. tőlük pl minden terméket megvettem ,nagyon jó,de bármire nyitott vagyok ami még ezen felül is lendítene!köszönöm a javaslatot az aranyafa könyvekre,meg fogom nézni:)

várom a további ötleteket is !:)

2010. febr. 3. 11:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Olvass utánna a TSMT-nek!azaz tervezett szenzo motoros tréning!

Ha hallottad már vagy ezt is próbáltátok már akkor bocsi.

2010. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a TSMT jó ötlet volt,hasonló mozgástherápiát kezdtünk már el,de akkor most jobban beleméllyedek :)

köszi!

2010. febr. 5. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem autisztikus spektrum zavar (Asperger?) Esetleg beszédértési probléma?
2010. máj. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan ez a probléma a fiammal. Nekünk a lovaglás ugy néz ki segit. Még csak az 5. alkalomnál járunk, de nagy a fejlödés.
2010. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ! most hogy elköltöztünk itt van alkalom lovagoltatásra. én is gondoltam már rá,de akkor ki is

próbáljuk :)

Az előző aspergeres válszadónak:

Elvileg kizárták ,nem ilyen jellegű a problémánk!kifejezetten a beszéddel van gondunk.elsős ,a matek kiváló ,ügyesen ír ,olvas,csak hosszabb szövegértéssel van a baj.

2010. máj. 24. 09:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 05-05 08:51-es vagyok :) Az én kisfiam is tud olvasni, számolni, írni (ősszel megy suliba). Az Ő IQ-ja is 130 körül van. Viszont neki is beszédmegértési problémája is van. Nehezen teremt kapcsolatot a korosztályával. Ő aspergeres. A Vadaskertben állapították meg róla. Ez még nem jelenti azt, hogy a te kisfiad is az. Viszont ott szerintem tudnak segíteni nektek.

2010. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!