Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeketek örült minden...

Gyermeketek örült minden ajándéknak, amit kapott? A vágyott játék nem "ütötte" a többit?

Figyelt kérdés
5 éves a fiam. 1 ajándék volt, amire nagyon-nagyon vágyott (egy távirányítós autó). Ezt meg is kapta, mellé persze több mást is. Anyám külföldön van, ő is küldött neki csomagot, ruhák, autók voltak benne (ezeket is ő kérte). Fel kellett neki venni videóra, ahogy kibontja. Persze a vágyott ajándék vitt mindent, a többit csak megnézte, aztán azzal játszott, amit nagyon szeretett volna. Így a videón is az jön le, hogy nem örül annak, amit ő küldött, ezt meg kicsit zokon vette.
2014. dec. 25. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt egy "főajándék", egy Buzz Lightyear beszélő, zenélő figura. Mellette persze kért másokat is, de arra vágyott a legjobban. Én is videóztam, de a Buzzt kapta meg legvégül, így minden ajándéknál öröm volt az arcán, persze a legnagyobb a végén. Aztán játszott mindennel, de azóta is egyértelműen a főajándéknak örül a legjobban.
2014. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ő is utoljára kapta meg a vágyott ajándékot, mégis azt kutatta, így míg meg nem találta, a többit csak megnézte, tette félre és ment a következőt bontani. Persze azóta ő is játszik a többivel is, de még mindig a fő ajándék a legfontosabb.
2014. dec. 25. 19:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Az egyikkel melléfogtunk, kibontotta és félretolta...6 éves.

Amúgy én választottam, de tesómék vették. Majd hozzászoktatom:)


(fakopáncsos naptár, szerintem nagyon hasznos:)

2014. dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2 dolog volt amit kimondottan ő kért, nagyon várta. Ezeken kívül is kapott. A két vágyott két különféle legó volt, anyukámtól pluszba is legot kapott így annak is nagyon örült, pedig olyat nem kért.

Viszont volt kellemetlen szitu mert meglátogatott tegnap az egyik barátunk is és hát nem jött üres kézzel. Két csomagot hozott a fiamnak, az egyikbe egy autó volt a másikba egy robot. Először az autót bontotta és azt konkrétan földhöz vágta hogy olyat nem is kért, én majd el süllyedtem úgy szégyelltem, de szerencsére a barátunk nem vette zokon, kedvesen mosolygott rajta. A robotnak azért örült, de az autóhoz azóta se nyúlt.

Azért elmagyaráztam a fiamnak hogy nem illik ilyet, de hát gyerek, ő még őszinte. :/ :)

2014. dec. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindennek örült, igaz, nem egyszerre kapott meg mindent. Itthon csak egy ajándéka volt tegnap, mert így szoktuk, aztán az estét anyunál töltöttük, ott is kapott ajándékot, annak is örült, ma meg apukámnál és a nagymamámnál voltunk, és az ott, tőlük kapott ajándéknak is nagyon örült. Pedig amire már évek óta vágyott, azt itt, nálunk kapta, és hozta is magával mindenhova, de örült a többinek is nagyon :)
2014. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak olyan kívánságai voltak, amit nem is akartunk teljesíteni. Ezeken kívül kért egy plüss Rozsdást, az megkapta, azóta azzal alszik.

Kislányom ruhákat kért, örült mindennek.

2014. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4-5 éves korban velünk is előfordult, idén viszont kislányom minden ajándéknak örült, sőt, egyeseknek még jobban is, mint a "főajándéknak", ami, véleményem szerint annak is köszönhető, hogy idén a cipősdoboz akció keretein belül mi összeállítottunk egy ruhákat és játékokat tartalmazó csomagot.

Hosszasan beszélgettem előtte vele arról, hogy vannak gyerekek, akiknek nincs annyi ruhájuk és játékuk, mint neki, nem ilyen körülmények között élnek, mint ő, és hálásnak kell lenni mindenért, amije van, és amiket fog kapni még az életben, mások fáznak, éhesek és nincs mivel játszaniuk. Ezek után komoly arccal szétnézett a szobájában és 2 kedvenc játékát és 3 kedvenc ruhadarabját tette a dobozba. Kérdeztem tőle, hogy ugye, tudja, hogy örökbe adjuk ezeket, nem fogja többé látni őket. Azt mondta, hogy tudja.

Biztos voltam benne, hogy ezek után minden ajándékot meg fog becsülni, és így is lett.

2014. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
igen mindegyiknek ,és mindegyikel játszotunk is .
2014. dec. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5 éves a kislányom, mindennek örült nagyon. Bár egy elég hosszú kívánság listáról tudtunk válogatni. :)
2014. dec. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A könyveknek nem örültek annyira,de majd évközben,ha rájuk kerül a sor.Én az egyik Frakk-ot már kiolvastam helyettük.

Szenteste kapták a Lego-t,azzal nem lehetett mellélőni.

25-én reggel kapták a sok könyvet,és a Tick tack bumm társast,a társassal már játszottak.

26-a reggel kapták a Monopoly Magyarország társast,és az Élve fogd el-t.Utóbbi nem is gondoltam volna,hogy ekkora siker lesz.Elvileg azért kapták,mert anno nekem volt ilyen,de 2 napja lényegében csak azzal játszanak :)!


Tavaly összeszorult a szívem,mert akkor is 3 x ajándékoztunk,és mind 3 alkalommal azt mondta az akkor 5 éves fiam,hogy "még mindig nem erre vágytam".Így most megkapta a vágyott drágább Legot :)!

2014. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!