Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján szelektáltok a...

Mi alapján szelektáltok a gyermeketek játékai közt?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, és rengeteg játéka van.

Nagyon sokat örökölt, a rokonoktól, szomszédtól.

Amikor a gyermekjóléti szolgálathoz használt játékok érkeznek, onnan is kapok egy nagy zsákkal.Ráadásul most jön a karácsony, ami megint egy vagon játékot jelent.

Még e hónapban lamináltozunk, amikor a gyerek nem lesz itthon, gondoltam akkor a játékok egy részétől megszabadulok.Na de hogy???

Egy keveset mindegyikkel játszik.Nincs olyan amelyikkel többet vagy kevesebbet játszana.

Gondoltam arra is hogy a törött, hiányos játékokat dobom ki, na de van hogy pont azokkal játszik órákat, mert meg keresi a letört darabokat és próbálja össze rakni!

Ti hogy szelektáltok??


2011. nov. 10. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Másfél szobás lakásban lakunk, tárolónk nincs, viszont van egy idősebb unokatestvér, akitől minden játékot, lomot (a Mekis játékoktól kezdve a Kinder Tojásos figurákon át mindent) megörököltünk. Egy idő után mi sem fértünk, így elkövettem azt a hibát, hogy levittem a már nem neki való és az általam lomnak minősített játékokat a szüleimhez, bedobozolva, hogy majd nyáron, ha lent lesz a két unokatesó a nagyszülőknél, előveszik, s ott nyugodtan játszhatnak vele. Hát ebből az lett, hogy időnként eszébe jut ez-az a fiamnak (rendszerint a lomokat keresi), s látom, milyen szomorú, mikor megérti, hogy most nem tud vele játszani, mert lent van a mamáéknál. Időnként, ha lent vagyunk, ezt-azt visszahozunk, de már lassan megint kezd megtelni a gyerekszoba. Karácsony után én is szelektálni fogok, bedobozolom a meguntabb játékokat, s elsüllyesztem a beépített szekrény mélyére. Egy darabig férni fognak, de ezeket a játékokat már nem merem levinni anyumékhoz, mert tudom, hogy időnként úgy is keresné.

Pakolni pedig úgy pakolok el, hogy ő is tudja, mit hova tettem. Az ő dolgai. A fentiek miatt megtanultam, hogy nem szabad titokban rendezkedni. Ha ő valamit nem akar kidobni (az egyik villamos csomagolást/dobozát már fél éve őrizgetjük, minden takarításnál mászom be érte az ágy alá, de mivel az övé, a megkérdezése nélkül nem dobhatom ki).

2011. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is minden kari előtt szelektálok. Először együtt a gyerekkel. Bevonom a rendrakásba és amit engedélyez az tuti megy a háztól, már csak az a kérdés hova. Vagy én is továbbadom rokonoknak, vagy adomány lesz belőlük. A maradékot is átválogatom a gyerek nélkül mert van egy csomó amire azt mondja hogy még kell de ezer éve elő se vette, vagy van hogy nagyon hasonló játékok kerülnek elő, meg ami törött és nincs meg a darabja azt is kidobom a javíthatók maradnak. Azért meg szokta érteni hogy miért kell kidobni, azt szoktam mondani, hogy amíg nem válogatunk addig a jézuska sem látja mire van szüksége, és ha nem fér el a polcra akkor nem tud majd hozni semmit. Ez hatásos, meg az is ha azt mondom, hogy úgyis játszhat majd vele csak majd az unokatesónál lesz.


Ezek után pedig ami maradt azt is több részre osztom, és egy részét elteszem és néha cserélgetem a kupacokat, így örül a régen látott dolgoknak, ha megunja azt ami épp elöl van.

2011. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Én is attól félek hogy majd pont azt fogja keresni, amit kidobok. :(

Na de mszály, mert már tényleg nem férünk.

Igen nálunk is ez a mekis, kinderes stb a szitu.

2011. nov. 10. 11:38
 4/5 anonim ***** válasza:

hmm

ne dobd ki !

vannak olyan helyek ahova el tudod vinni egy szegény család biztos örülne neki

pl NOE

vöröskereszt

stb..

2011. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A normális állapotban lévőket nem dobom ki, inkább felajánlom a szívesség oldalon.

De a töröttek, hiányosak kukába mennek, azoknak még egy rászoruló sem örülne.

2011. nov. 10. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!